Andrea vaří od mala. Teprve šest let nazpět začala sdílet své recepty s ostatními a založila si svůj blog, který slaví úspěch. S nedávno vydanou kuchařskou knihou si splnila další sen. I my jsme si s ní povídali o její vášni největší - vaření.

Jste známá blogerka, vaše stránky navštěvuje velké množství lidí. Na jaké recepty se specializujete?
Máte pravdu v tom, že můj blog navštěvuje denně velká spousta lidí. Měsíčně je to cca 140 tisíc návštěv. A myslím, že je to právě tím, že se nespecializuji na nic konkrétního. U mě totiž čtenáři najdou recepty, které vaří běžný smrtelník. Ať už je to zkušený kuchař, nebo začátečník. Se vším si poradí a myslím, že většinou najde, co potřebuje. Jsou to jednoduchá jídla z běžně dostupných surovin, které máme povětšinou doma všichni. Najdete u mě od předkrmů, přes saláty, polévky, klasické české omáčky, ovocné knedlíky, pečivo, všechny druhy mas, zvěřinu, houby, spoustu zeleninových jídel, moučníky, dezerty a hlavně spoustu tipů na zavařování letní zeleniny a ovoce.

kniha

Moc mě baví práce na zahradě, pěstuji si okurky, cukety, papriky, rajčata, saláty, velké množství všemožných bylinek a dokonce i thajskou bazalku a koriandr na asijská jídla. I ta se u mě na blogu občas objeví, protože asijskou kuchyni miluji.

Jaký máte vztah k vaření – co nejraději vaříte a pro koho?
Vztah k vaření? No přece zcela kladný, jinak bych nemohla psát blog o vaření. :-D Vařit jsem začala někdy na střední škole, když rodiče chodili do práce a já se starala o nenasytný žaludek svého staršího bratra. Improvizovala jsem se surovinami, které se naskytly v lednici, a vždycky z toho bylo něco, co ocenil nejen on, ale i rodiče. Začala jsem si kupovat časopisy s recepty a kuchařky a hltala jsem každou fotku a nestačily mi proužky papírků jako záložky. Všechno jsem chtěla vyzkoušet.

asia

Nejraději mám asi už zmíněnou asijskou kuchyni, ale tu zas tak často nevařím, protože moji dva kluci tomu zatím příliš neholdují. Oni raději klasiku v podobě knedla zela, řízků, špaget...

Vyžívám se naopak při různých grilovačkách a párty s přáteli, dělám různá masa, saláty, salsy a jsem nejspokojenější, když je vidím, jak to do nich padá. Zdá se mi, že v dnešní době moc žen mého věku nevaří, protože na to nemají čas, nebo je to prostě nebaví a je to pro ně jen nutnost a povinnost.

Kde se inspirujete?
knihaJak už jsem řekla, mám spoustu knižních kuchařek od klasiky p. Rettigové, přes p. Vrabce, Juliu Child, různé krajové kuchařky z Čech a Moravy, ale i knížky se zaměřením na světovou kuchyni. A samozřejmě inspirací je i nekonečný internet.

Jaké jídlo od vás mají nejraději vaše děti?
Svoje děti jsem si asi trochu rozmlsala domácím poctivým jídlem. Pak mi chodí ze školní jídelny hladové a musím tím pádem vařit ještě třeba večer, když přijdu z práce. Jsou prostě zvyklé na jiné chutě, kterých se jim ve škole nedostává. Takže pokud vařím, sní všechno (tedy kromě té pikantní asijské kuchyně, tu jim samozřejmě neservíruji). Ten mladší rád ochutnává něco nového, třeba krevety, mořské plody, olivy apod., starší je konzervativní. Já musím o sobě prozradit, že jsem taky jako malá byla hrozný strávník, nejedla jsem skoro nic. A jak se mi ty chutě věkem změnily. Co jsem nemívala ráda, třeba koprovku, segedín, dušenou mrkev, tak teď si to dám s velkou chutí.

Máte například nějaký rituál – že vaříte stejné jídlo, když se vám vrací rodina nebo děti odněkud z cest?
Že by se rodina vracela nějak často odněkud beze mě, to se mi moc nestává. Ale když už, tak pro manžela vždycky musí být připravena nějaká polévka, bez polévky není u nás žádný oběd, má rád takové ty husté zeleninové. Nejvíc ho potěším zelnicí z hlávkového zelí se zakysanou smetanou. To je recept od jeho babičky, který jsem za ty roky vypilovala k dokonalosti a dokonce je prý ode mě lepší. Potěší. ;-) A děti si nejvíc pochutnají na bramborových knedlících se zelím a pečených kuřecích stehnech.

Jakou sezonu máte ráda? Na jaké ingredience a produkty se těšíte?
Já miluji jaro a léto. Můžu začít pracovat na zahradě, sázet sazenice, které piplám doma od semínek a pak se chodím každý den dívat, jak rostou, kvetou a začínají plodit. Na to se těším nejvíc, ráda obcházím zahradu a sbírám plody, z kterých pak vařím a zavařuji. A to mohu dělat od léta do podzimu. Díky tomu je u mne na blogu hodně receptů na zavařování a úpravu zeleniny do různých podob.

Pracujete v obchodě s kořením – je to práce snů?
Když jsem začala vařit, nebylo koření, které bych doma neměla. Teď už jsem se propracovala k tomu, že používám jen některá, většinou jednodruhová, ale třeba na grilování používám i směsi, které mám opravdu v obchodě výborné. A nesmí mi chybět směs jako je tandoori masala, garam masala, nebo nasi goreng, tu zase uplatňuji v asijské kuchyni.

Když vstoupím ráno do práce, rozvoní se mi den. A vzhledem k tomu, že ráda vařím, dělám kurzy vaření a koření mě provází celý život, byla volba jasná. Můj obchod A-Z koření najdete v Plzni na Nepomucké ul. 3, a pokud nejste plzenští, ráda vám zašlu koření poštou.

kuchařka

Pořádáte také v Plzni, kde žijete, kurzy vaření – co nejčastěji vaříte? Sama vymýšlíte menu nebo reagujete na přání vašich zájemců?
S kurzy vaření začínám letos už třetí sezonu. První byl kurz italské kuchyně, středomořské a thajské. Nejvíce lidi zaujala ta thajská, a když jsem od nich zjišťovala, o jaké kurzy by měli největší zájem, byla to právě asijská kuchyně. Je to pro lidi něco nového, v současné době hodně jezdí na dovolené právě do tohoto kouta světa, ochutnávají nová jídla a chtějí si to doma taky připravit. A právě proto jsem se rozhodla dělat právě tyto kurzy. Mám knihapřipravené nové recepty z thajské, indické a vietnamské kuchyně. A díky tomu, že i v Plzni už se dají sehnat všechny potřebné ingredience včetně čerstvých asijských bylinek jako je perila, různé druhy koriandrů, vodní špenát, thajská bazalka… mohu jim tu autentickou chuť přiblížit.

Sama jsem si kurzy prošla a myslím, že lidé jsou u mě moc spokojení, protože se vrací, dál doporučují a to je pro mě velká odměna. Taková práce s lidmi je moc příjemná, protože se chtějí něco dozvědět a naučit. Je to v příjemném prostředí, max. pro osm osob, aby si mohli veškerá jídla připravit samostatně. Dají si k tomu sklenku vína, povídají si mezi sebou a je tam fajn atmosféra. Občas dělám kurzy i pro uzavřenou společnost, většinou o víkendu a je to pro ně lepší a příjemnější, než jít někam na večeři do restaurace.

Kdy bude nejbližší kurz?
Můj nejbližší kurz bude 9. října a začneme indickou kuchyní, kde si společně připravíme Butter chicken (grilované kuřecí kousky v pálivé smetanovo-rajčatové omáčce), Aloo Gobi (květák s malými kousky brambor a rajčat na indickém koření), placky Chapati a chléb Naan.

Vydala jste nyní svou vlastní kuchařku, jaký má tato vaše knížka příběh, co tomu předcházelo?

kniha

Ano, knížka už je od června letošního roku v prodeji. Je to vlastně takový můj velký milník. Já jsem začínala s recepty v roce 2011, kdy jsem je dávala na jeden web o vaření. Lidé mi je chválili, vařili podle nich, a tak jsem se rozhodla svoje recepty přesunout v roce 2014 na svůj vlastní blog. Snažila jsem se vylepšit focení, začaly nové trendy foodstylingu, byla jsem na kurzu focení jídla atd. Chtěla jsem lidem nabídnout web, na který budou rádi chodit pro inspiraci. A to si myslím, že se mi povedlo. Čísla návštěvnosti a fanoušků mluví za vše. No a od toho všeho už byl jen krůček k vydání kuchařky. To se mi podařilo i díky tomu, že můj tatínek je grafik a několik knih už připravoval, takže byl můj dvorní pomocník. Hodně mi s tím pomáhal a za to jsem mu neskutečně vděčná. Vydávali jsme knížku na vlastní triko, tzn. bez vydavatele, do čehož se dnes nikdo moc nehrne. Sama jsem si všechno nafotila, sepsala, upravila.

kuchařka

Jaké v ní čtenářky mohou najít recepty? Jsou to vaše vlastní recepty, nebo jsou některé převzaté, vylepšené?
Na 368 stranách najdete bezmála 300 receptů pro každý den, které vždy doprovází autorské barevné fotografie. Obsáhlá kuchařka je určena pro široké publikum napříč generacemi. Inspiraci pro každodenní vaření zde najdou začátečníci i zkušené kuchařky a určitě i muži. Osvědčené recepty z dostupných čerstvých surovin nejsou nijak komplikované a postupy jsou srozumitelně rozepsané. Nechybí tipy na tradiční česká jídla, ale v knize zabrousíte i do kuchyní Asie či Středomoří.

Kuchařka je velmi přehledně rozdělena do 19 kapitol od předkrmů, přes jídla z jednoho pekáčku, snadné recepty, polévky, saláty, druhy mas, těstoviny, zeleninové pokrmy, pomazánky, moučníky a dezerty až po zavařování.

Převážná většina jídel jsou moje recepty, které jsem vymyslela, vyzkoušela a s rodinou snědla. Ale jsou tam i tradiční recepty, u kterých se receptury nemění a asijská jídla mají také svoje zásady.

Kde se dá kuchařka koupit?
Kuchařku si můžete objednat u mě na blogu, kde ji dostanete i s věnováním, podpisem a dárkem v podobě koření. Jinak je u všech knihkupců včetně eshopů po celé ČR a ve vybraných i na Slovensku.

Používáte také sociální sítě? Máte FB a Instagram? Jak vás vaši sledovatelé mohou najít?
Ano, mám oboje, bez sociálních sítí by to na blogu nežilo. Propagace je velmi důležitá a sociální sítě jsou v tomto prostě jedinečné. Na FB profilu mám už skoro 37 tisíc fanoušků, denně stále přibývají a na Instagramu mne najdete jako @v.kuchyni.vzdy.otevreno.

Pomalu se blíží podzim, vnímáte roční období i ve skladbě jídelníčku?
Jakmile končí léto, zkracují se dny a přichází půlroční šero, já přicházím o energii. Podzim mám ráda jen kvůli jeho barevnosti, nikoliv počasí. Miluji slunce, teplo a ráda se vyhřívám.

Dokud je zelenina na zahradě, tak zpracovávám ji, jsou to dýně, řepa, celer a letos jsem zkusila zasadit topinambury, které se sklízí právě od prvních mrazíků. Prý vydrží v zemi celou zimu, tak jsem zvědavá na úrodu.

Na podzim a v zimě dělám často sytější polévky, protože ty prostě umí zahřát. V létě se samozřejmě jí lehčí jídla, ale s podzimem si dám třeba i ten vypečený bůček.

kuchařka

Na co se na podzim těšíte?
Na čas chryzantém, ty mám moc ráda. Ale jinak ten podzim opravdu nemusím. Já jsem hrozný zmrzlík, takže je mi pak stále zima a těším se na další jaro.

 
Andrea Motlíková je maminka dvou kluků ve věku 9 a 15 let. Má ráda přírodu, zapadlé uličky v přímořských městech a focení. Největšími koníčky je její zahrada, sport (tenis, badminton) a blog V kuchyni vždy otevřeno. Má kolem sebe ráda rodinu, partu přátel a společnost příjemných lidí.
Reklama