Pokud máte bazén, jistě víte, jak je důležité, aby měl čistou vodu. To vyžaduje péči a pomoc produktů, které jsou určeny pro čištění vody.

bazén

Barbora Uhrová_tehnicky specialistaZeptali jsme se odbornice na několik důležitých otázek. Na naše dotazy odpovídala Barbora Uhrová, technický specialista na značku SAVO, Unilever, a my jí za odpovědi děkujeme.  

Pokud se rozhodujeme o nákupu „bazénové chemie“, je Savo Original stejně účinné jako speciální přípravky do bazénu od jiných značek?
Nemohu mluvit za jiné značky a jejich účinnost, ale Savo Original zlikviduje 99,9 % všech virů a bakterií ve vodě.

SavoCo když v bazénu jsou řasy, zlikviduje je Savo Originál?
Ano, Savo je celosezónní mikrobicidní a protiporostový prostředek, a tudíž v bazénu zlikviduje i bující řasy.  Při jejich výskytu se používá takzvaná šoková dávka, kdy se dávkuje jednorázově 240 ml SAVO Original na 3 m3 vody v bazénu.

Majitelé bazénů často bojují se „zakalenou vodou“ – vyřeší tento problém Savo Original?
Příčin zakalení vody může být více, takže se nedá jednoznačně říci, že vše vyřeší Savo Original. V dlouhodobě používaném bazénu by měla být zapojena i kvalitní písková filtrace a čistit vodu od různých nečistot, napadaného hmyzu atd., svůj vliv má také tvrdost vody, obsah minerálů a pH.

Pokud dodržíme dávkování, je Savo Original jediným přípravkem, se kterým si vystačíme pro celou letní sezónu pro údržbu a čistotu vody v bazénu?
Savo Original je přípravek, kterým si určitě vystačíme na chemické čištění a dezinfekci vody. Důležité je ale také sledovat pH. Ideální hodnota pH vody v bazénu se pohybuje v hodnotách 7,2 až 7,6. Při příliš nízkém pH korodují kovové části a rychleji blednou barvy plastů a fólií, příliš vysoké pH zase kalí vodu, atd. Upravovat se může také tvrdost vody.

Mohou vodu v bazénu znečistit i ochranné krémy či oleje, které si natíráme na tělo, abychom se nespálili?
Samozřejmě, že mohou a také to dělají. Nejde jen o krémy a oleje, ale i zbytky dalších kosmetických přípravků, pot, maz a další sekrety lidského těla. To vše zhoršuje kvalitu vody a podporuje množení mikroorganismů ve vodě.

Čtěte naše články:

Více o produktech Savo najdete na www.savo.eu

Reklama