1. Je začátek léta, mnoho z nás chce být štíhlejší do plavek, zhubnout několik nechtěných kilogramů, dá se to ještě stihnout?
Rozhodně je ještě čas. I za dva týdny se dá postava krásně upravit. Záleží samozřejmě, jaký způsob hubnutí zvolíte. Pokud chcete hubnout rychle, pravděpodobně vám nepomůže pouze vyřadit sladkosti, i když i to je samozřejmě chvályhodné. Nicméně na vytouženou postavu si pravděpodobně počkáte déle.

2. Jakou dietu, způsob stravování byste našim čtenářkám doporučila, pokud chtějí efektivně zhubnout?
Čím rychleji chcete zhubnout, tím větší musí být rozdíl mezi vaším příjmem a výdejem. Tento zákon nikdy neobejdete. Rozhodně byste ale neměly hladovět nebo bez promyšlení striktně omezit svůj jídelníček. Jediné, čeho byste pravděpodobně dosáhly, je ztráta svalové hmoty, zpomalily byste si metabolismus a koledovaly si o jojo-efekt. Abyste tomuto riziku předešly a i tak rychle hubly, doporučuji hubnout v ketóze. Takzvaná ketonová dieta umožňuje výrazně snížit kalorie a přesto nemít hlad a nepřijít o svaly.

3. Kdy můžou pozorovat první výsledky?

Během prvních dvou dnů už klientky pozorují velmi motivující výsledky. Toto je na ketonové dietě velmi pozitivní - obzvlášť pro osoby se slabou vůlí. Tím, že na sobě změnu pozorujete každý den, neprovázejí vás myšlenky, zda má dieta smysl.

4. Jak tato dieta funguje?
Naše tělo využívá jako zdroj energie tuky a sacharidy. A aby úbytek kil byl co nejrychlejší, potřebujete své tělo přimět k tomu, aby pálilo hlavně tuky, nikoliv sacharidy. A to se děje, pokud se dostanete do již zmiňovaného stavu ketózy. Jediné, co je pro to třeba udělat, je omezit sacharidy ve stravě na 50 g denně. Nicméně pro běžného člověka, který se výživou nezabývá, doporučuji zvolit odborně sestavenou ketonovou dietu složenou z proteinových potravin určených právě pro tento druh stravování. Tyto potraviny obsahují vše potřebné, aby vaše tělo správně fungovalo – tedy optimální množství vitamínů, minerálních látek, vlákniny a bílkovin. Neohrozíte tak své zdraví nesprávně sestavenou dietou a máte jistotu, že výsledek se dostaví. Osobně mám nejlepší zkušenost s produkty české firmy KetoMix.

5. Pokud se rozhodnu, že si koupím proteinové produkty, nebudu se při hubnutí trápit hlady?
Určitě ne. Právě velkou výhodou ketonové diety je, že nemáte hlad a pociťujete dostatek energie. V ketóze jednoduše přimějete tělo používat jako palivo vaše tukové zásoby, takže pokud je z čeho brát, nedostatkem trpět nebudete.

6. Co je výhodou proteinové diety?
Výhodou proteinové diety, jak se ketonová dieta také někdy nazývá, je již zmiňovaný rychlý úbytek kil bez pocitu hladu. Navíc pokud se rozhodnete pro odborně sestavené potraviny KetoMix, velkou výhodou je rychlost přípravy. V kuchyni strávíte maximálně dvě minuty a někdy ani kuchyň nepotřebujete, pokud si z široké nabídky vyberete například proteinové tyčinky nebo koktejly. Úsporu času oceňují hlavně maminky na mateřské nebo pracovně vytížené osoby.

7. A co obávaný jojo efekt?
Jsem ráda, že se na jojo efekt ptáte. Je to častý důvod, proč se mnoho žen této diety obává. Je důležité si uvědomit, že za jojo efekt nemůže žádná z existujících diet, ale to, jak vypadá vaše stravování po dietě. Naštěstí KetoMix připravuje svoje klienty i na dobu po dietě, za což si této firmy velmi cením. Během diety se naučíte pravidelně jíst, orientovat se v základních živinách, zařazovat dostatek zeleniny, dostatečně pít, mlsat bez cukru a hlavně nad stravou přemýšlet jinak. Takže kdo chce, váhu si udrží.

8. Pro koho je tato dieta vhodná?
Pro každého zdravého člověka, který chce rychle zhubnut. Takže pokud se za pár týdnů chystáte na dovolenou, ketonovou dietou se dá leccos dohnat. KetoMix dokonce nyní nabízí balíček „Hubneme do plavek“.

9. Co obsahuje balíček výrobků KetoMix „Hubneme do plavek“?
Balíček obsahuje kompletní stravu na 16 dní ketonové diety. Součástí jsou proteinové tyčinky, chléb, palačinky, koktejly, polévky, omelety a kaše. Navíc dostanete i sladkosti bez cukru, jako čokoládu, oříškový krém nebo čekankový sirup. Takže když vás bude honit mlsná, máte po čem sáhnout. Samozřejmě součástí balíčku je i manuál, který vás celou dietou provede a připraví i na období po dietě.

Za rozhovor děkujeme výživové poradkyni Monice Čermákové.

Jídla můžete zakoupit e-shopu www.ketomix.cz. ?

Prozkoumat příběhy skutečných lidí, kteří zhubli s KetoMixem a začali tak novou kapitolu života, je možné na www.ketomix.cz nebo facebookové poradně

Čtěte také:

Reklama