Na naše otázky odpovídala Zuzana Balík Šólyová, produktová manažerka značky Tefal, děkujeme jí za její odpovědi.5c2e044dcb340obrazek.png
Žehlení začíná výběrem žehlícího prkna. Jaké prkno usnadňuje žehlení a zabraňuje jeho provlhnutí vlivem působení páry?

Správné žehlení samozřejmě začíná už výběrem žehlicí desky. Při jejím výběru bychom se měli zaměřit na možnost nastavit její výšku tak, aby nám vyhovovala. Pokud je deska příliš nízko, musíme se u ní hrbit, pokud je příliš vysoko, musíme zvedat ruce a ramena do nepřirozené výšky, což stejně jako hrbení způsobuje bolesti zad. Žehlicí prkno by mělo být propustné a nezadržovat v sobě páru. To je obzvláště důležité u parních generátorů. Generátory produkují velké toky páry a potah na prkně by mohl zbytečně provlhnout a tím znemožnit prosušení a zafixování látky.5c2e0459841f1obrazek.png

Jak si vybrat správnou žehličku? Na co je dobré se zaměřit? 

U klasických žehliček samozřejmě také začínáme správným výběrem. Žehlička musí především ergonomicky sedět do ruky a k pohodlnému a správnému žehlení samozřejmě přispívá také kluznost žehlicí plochy. Technologie Dirilium AirGlide, kterou najdete u žehliček Tefal, tuto kluznost zabezpečuje na nejvyšší úrovni. Plocha je zároveň vybavená povrchovou úpravou z Palladia, která udrží vaši žehličku čistou, což opět znamená její do5c2e047d031ddobrazek.pngbrou kluznost a menší námahu při žehlení. Žehlicí plocha Deluirium Airglide zároveň přináší maximální distribuci páry a to díky 100% aktivním otvorům pro efektivnější a pohodlnější žehlení.

Mnoho z nás řeší usazování vodního kamene. Na co si dát při výběru žehličky pozor?

O žehličku je samozřejmě nutné se dobře starat, protože její kvalitu, stejně tak jako kvalitu jiných domácích spotřebičů, ohrožuje vodní kámen. Pro efektivní ochranu ale není nutné používat destilovanou vodu. Bohatě postačí voda z vodovodu v případě, že je vaše žehlička vybavená kvalitním odvápněním pro dlouhou životnost a žehlení beze skvrn. Žehličky Tefal jsou vybavené systémem AntiCalc a naprostou novinkou je Micro calc filtr. Tento filtr zachytí drobné částečky vodního kamene a výsledkem je 100% přefiltrovaná pára a žádné skvrny od vodního kamene na prádle.

Jaké chyby se vyvarovat při žehlení s parním generátorem?

Při žehlení s parním generátorem je častou chybou neustálé držení tlačítka napařování. Příliš velké množství páry prádlo promočí, a to zůstane po vyžehlení vlhké. Správným postupem je prádlo napařit a následně vyžehlit bez použití páry. I u parních generátorů samozřejmě platí, že je potřeba vybrat ten správný, například s možností nastavení dle aktuální potřeby/druhu textilie a starat se o něj tak, aby kvalita, do které jsou v případě parních generátorů investované často nemalé částky, vydržela co nejdéle.
5c2e06dd06bfeobrazek.png
Jak žehlíte vy?
5c2e07071c5b6obrazek.png

Naše články s recenzemi:

Reklama