Můžete nám představit svůj web www.mirkovadilna.cz a online shop? Jak dlouho jste na trhu a jaké tvorbě se věnujete?
Vyrábím nábytek a bytové doplňky ze dřeva a oceli, ideálně v kombinaci těchto dvou materiálů. Takže například jídelní stoly, konferenční stolky, televizní stolky, knihovny, regály a tak dále. Své výrobky jsem začal nabízet k prodeji v roce 2019, takže letos začínám čtvrtý rok. Na webu, který slouží zároveň jako e-shop, lze tyto mé výrobky objednat. Najdete tam také galerii mých prací, blog a další informace o výrobě.

62442268bf62fobrazek.png

S jakými druh dřeva nejčastěji pracujete?
Co se týče dřeva, tak je to nejčastěji smrk, dub a jasan, ale některé výrobky jsou třeba z ořechu, kaštanu nebo buku. Nejhezčí dřevo, ze kterého jsem měl možnost vyrábět, je 150 let stará oliva. Z 98 procent je to výroba z oceli a masivního dřeva. K těmto dvěma materiálům občas kombinuju také sklo.

62442672b0b97obrazek.png

Co se týká jídelních stolů a menších stolků, z jakého dřeva jsou vyrobeny a v jakých rozměrech je nabízíte?
Stoly vyrábím z dubu nebo jasanu, což jsou tvrdé dřeviny s krásnou kresbou, takže jsou k tomuto účelu jako stvořené. Buď si lze vybrat z nejčastějších rozměrů nabízených ve výběru na e-shopu, nebo stačí napsat, a udělám rozměry na přání.

obrazek.png

Pokud bych si chtěla zřídit kuchyň a koupelnu, co mi z vašich výrobků můžete nabídnout? Děláte i zakázky na míru?
Co se týče kuchyně, tak tam bych mohl nabídnout už zmíněný jídelní stůl, různé regálky, poličky a do koupelen často dělám třeba desky pod umyvadlo.

624ace7aa6c82obrazek.png

Máte v nabídce také drobné výrobky, jako jsou hodiny, rámečky, prkénka? Kde se inspirujete a jaké výrobky patří mezi nejoblíbenější?
Hodně výrobků si vymýšlím sám. Často mě inspirují zákazníci, kteří mají nějakou představu, a já ji zhmotním. Taková spolupráce mě hodně baví. Spoustu skvělých nápadů a inspirací lze najít taky na internetu, třeba na Pinterestu. Z malých výrobků to jsou určitě hodiny ze dřeva a ocelové obruče. Pokud do obruče vsadím nějaký zajímavý kousek dřeva, tak to vytvoří opravdu krásný a designový doplněk, který se hodí do každého interiéru.

624acdc526981obrazek.png

Můžete nám představit nějaký váš další zajímavý výrobek?
Tady bych rád vyzdvihnul třeba učící věže pro děti, které jsou opravdu užitečným pomocníkem pro všechny maminky. Pokud by tento výrobek někdo neznal, tak jde o dřevěnou „stoličku“, kterou lze polohovat do několika výšek. Přisune se ke kuchyňské lince a dítě je potom ve stejné výšce jako vy. Krásně vidí na vás a na linku, takže ho mnohem snadněji zabavíte. Může vám pomáhat s vařením, učit se od vás a zapojit se do běžných činností, které mu dosud byly doslova zapovězeny. Vlastně i z vlastní zkušenosti můžu říct, že se z ní stal nenahraditelný kus nábytku a využívaly ji obě naše děti. Učící věž byla vlastně moje první věc vyrobená ze dřeva a slouží dodnes. Pamatuju si, jak mi tenkrát kolega v práci říkal, ať je začnu vyrábět na zakázku. A já ho odbyl s tím, že by se to neprodávalo. No a dnes mám na kontě víc než čtyři stovky vyrobených kusů.

6246bf22dbf52obrazek.png

Vyrábíte také krásné dveře, v kombinaci s ocelovými prvky i závěsné, kam se takové dveře hodí?
Posuvné dveře s kováním, které vyrábím, se staly doslova hitem. Mimo celé Česko už jsem je vyráběl například i do Německa nebo Chorvatska. Je jasné, že posuvné dveře, pokud nejsou do pouzdra, netěsní tak jako klasické. Ale lidé si je berou do místností, kde nejsou takové požadavky na těsnost. Takže například mezi obývací pokoj a kuchyň, nebo do šatny atd.
Nicméně realizoval jsem už i pár zakázek, kde mé posuvné dveře byly do všech místností v domě. Ale hlavním důvodem, proč je lidi kupují, je myslím to, že to jsou prostě stylovky. Můj táta, když je poprvé viděl, suše prohlásil, že to je jako dveře od chlíva. (smích) Podle mě se do těchto dveří buď zamilujete a musíte je mít, nebo je nesnášíte. Nic mezi tím. Výhodou je také to, že je vyrábím na míru, což je dáno tím, že si vše vyrábím sám. A navíc je i sám montuji. Mimochodem, myslím si, že jsem jediným českým výrobcem dveří i kování zároveň.

624acee02549cobrazek.png

Najdou ve vašem sortimentu zákazníci i výrobky, které se hodí ven na zahradu?
Víceméně se orientuji na výrobu nábytku patřícího do interiéru. Ale například již zmiňované kování lidé často využívají pro vrata do pergol a stodol. Nicméně pokud by zákazník přišel s tím, že chce vyrobit lavičku, tak bych ho určitě nevyhodil. (smích)

Zpracováváte i zakázky na míru, dle přání klienta?
Dá se říct, že minimálně polovina produkce je zakázková výroba, co se týče stolů a větších kusů nábytku. Pro zákazníky na přání zpracovávám vizualizace a vše ladíme, tak aby bylo vše přesně podle představ zákazníka. Co se týče posuvných dveří a kování, tak tam je na míru vlastně každá zakázka. Šířka dveří, délka kolejnice, vzdálenost dveří od stěny, to vše si od zákazníků při objednávce vyžádám.

bb.jpg

Děkujeme Mirkovi za zajímavé povídání a okouzlující inspiraci.

6244223ba1d0aobrazek.pngVíce najdete na stránkách www.mirkovadilna.cz

Líbí se vám výrobky od Mirka? Pak neváhejte a zapojte se do soutěže!

Vyhrát můžete krásné hodiny na stěnu, dřevěný rámeček a prkénko do kuchyně z dílny www.mirkovadilna.cz

Do soutěže se můžete zapojit ZDE

kol.jpg


 

Reklama