5cb5cbad39440obrazek.png

Jak si pamatujete Velikonoce, když jste byla malá? Jak jste je vnímala a bála jste se koledníků, chodili u vás vůbec – ať už v Praze nebo na horách?

Velikonoce jsme trávili s našima a s bráchou vždycky na horách. Jsou to naše oblíbené svátky! Pamatuji si, že zajíček nám schovával na louce, často ještě ve sněhu, nebo pod stromy a pařezy různé dobroty. Dostávali jsme něco na sebe, aby nás nepokakal beránek, drželi jsme zelený čtvrtek a všechny ty legrace, včetně barvení vajíček a výzdoby domu. Na koledníky jsem nečekala, protože jsem radši byla na kopci a lyžovala.

Jak vnímáte Velikonoce dnes, co pro vás tyto primárně křesťanské svátky znamenají? A řešíte u vás každoročně se objevující diskusi o tom, zda je výprask pomlázkou ještě v pořádku, anebo už je to něco přes míru?

Mám to pořád stejně. Zajíček, dobroty, barvení vajíček, rodinná oslava, bramborový salát a řízek, velikonoční beránek, ale hlavně jarní lyžován. Švihání holek nám připadalo vždycky tak trochu hloupý, takže to jsme doma neprožívali vůbec. Ale je přeci na každém, jak Velikonoce stráví a jaké tradice ve své rodině slaví. Hlavní je, aby si to všichni užili, není potřeba z toho dělat kovbojku.

Vyprávěl vám dědeček a zároveň vlastně nejstarší člen vašeho rodinného “týmu” někdy o tom, jak slavil Velikonoce, když byl malý kluk?

Na to si nepamatuji. Nejspíš trávil Velikonoce s klukama na hokeji.

Kdo má u vás navrch při přípravách Velikonoc – jste to vy s maminkou, co se týče velikonočního zdobení vajíček, pečení mazanců a výzdoby domova, anebo mužské osazenstvo rodiny s koledou nebo pletením pomlázek?

U nás řídí všechno kolem Velikonoc babička a musím říct, že to dělá opravdu skvěle!!

Tým „Esteřiných mužů“ je poskládaný jak z Čechů, tak ze zahraničních zástupců – Ital, Rakušan, Američan. Vyprávěli vám někdy o tom, jak se Velikonoce slaví u nich a očekáváte od nich nějaké velikonoční překvapení?

I když jsou to svátky jara, pro nás spadají Velikonoce ještě do zimní sezóny, kdy máme možnost lyžovat a snowboardovat. Většinou se tedy naše hovory točí kolem sportu, tréninku a podobně. Upřímně si myslím, že během našich častých přesunů a cest kluci z týmu ani neregistrují, že nějaké Velikonoce jsou.

Určitě jste měla řadu možností strávit Velikonoce v zahraničí. Překvapil vás nějaký zvláštní velikonoční zážitek?

Většinu mých sportovních dospělých let jsem trávila Velikonoce v zahraničí. Nepřekvapilo mě tu nic. Většinu času jsem na svahu nebo v hotelu, kde se jen mění výzdoba z vánoční na velikonoční. I letos budu někde v zahraničí - ve Švýcarsku, Francii, Rakousku, Německu, Slovinsku, Itálii nebo v Lichtenštejnsku. Zkrátka tam, kde bude o Velikonocích sníh.

To, že ujíždíte na čokoládě, už o vás víme. A k velikonocům čokoláda a sladkosti neodmyslitelně patří. V loňském roce jste se spojila se značkou Milka, která Velikonocům připravuje speciální edici čokoládových vajíček plněných náplní Oreo s křupavými kousky sušenek. Je tohle, jak se říká, váš šálek kávy?

Jasně, že je, čokoládu můžu v různých podobách a ráda ochutnávám i takovéto specialitky a nové příchutě. Na Milce jsem vyrostla a mám s ní spojené vzpomínky na dětství. Takže, kde je máte, dejte to sem! :-)

Milka v letošní kampani oživuje zapomenutou tradici „vajíčkobraní“, kdy dospělí schovávají pro děti vajíčka a další čokoládové sladkosti na zahradě nebo po domě a děti je pak hledají a sbírají do košíčků. Vy jste zmínila, že u vás v rodině tuto tradici držíte. Jak se vám líbí? 

Ano, mluvila jsem o tom na začátku. Když jsme byli s bráchou děti, hledání vajíček jsme měli moc rádi. Je to senzační zábava pro celou rodinu. Takže podpora a šíření tohoto zvyku mi přijde jako fajn nápad.  
 5cb5c6351e502obrazek.png

Reklama