5bb1f8bf8a711obrazek.png
Zejména holčičky mají určitě ve svém pokojíčku několik poníků, počítají s nimi do svých her a dobrodružství, mají rády toto přátelství. Příběhy My Little Pony mají několik hlavních postav, které mají svá jména, charaktery, zajímalo nás, co s nimi mohou děti prožít. Proto jsme vyzpovídali paní Barboru Dudkovou, zástupkyní této milé značky ve společnosti Hasbro. Děkujeme jí za tento milý rozhovor.

Jaké postavičky ze světa Poníků mají děti nejraději?
Myslím si, že děti mají rádi především hlavní šestici kamarádů, kteří spolu prožívají spoustu dobrodružství. A především o nich je příběh My Little Pony. Nicméně ve světě Equestrie žije mnoho dalších poníků, kteří získávají srdce dětí kvůli svému chování a povaze. Příkladem může být třeba vládkyně Equestrie Princezna Celestia, která je velmi moudrá a laskává nebo její sestra Luna. A tyto dvě sestry i přes mnoho neshod v závěru dokáží vládnout spolu.
5bb1f6081bda8obrazek.png

Někteří Poníci mají své jméno a konkrétní vlastnosti – můžete nám je představit?
Ano, je to tak. Dokonce všichni poníci mají své jméno, žijí v rodinách, na různých místech v Equestrii a každý z nich má specifické vlastnosti. A právě jejich schopnosti a vlastnosti jsou na nich to výjimečné a důvod, proč je mají ostatní poníci (a děti) tak rádi. Každý poník, kromě těch nejmladších, kteří ještě úplně neví, v čem jsou výjimeční, má na zadečku jedinečné znaménko. Například Pinkie Pie, to je takový veselý blázínek, má svoji osobní značku tři růžové balónky – protože miluje organizování oslav a mimo jiné i pečení dortíčků. Princezna Twiligh Sparkle je velmi chytrá, odhodlaná a velmi ráda čte. Její znaménko je magická šesticípá hvězda, která symbolizuje její schopnost kouzlit. Dalším poníkem-pegasem je nebojácná Rainbow Dash, jejíž znaménko je duhový blesk s mrakem. Rainbow Dash totiž umí létat tak rychle, že za sebou umí vytvořit duhový blesk. Oproti tomu je například stydlivá Flutterhy, která byť má křídla pegase, moc nelétá. Zato je velmi trpělivá, empatická a miluje zvířátka. Pro své kamarády by udělala cokoli. Její znaménko jsou tři růžoví motýlci. Trošku tvrdohlavá ale přesto dobromyslná je Applejack, poník velmi pracovitý a poctivý. Protože vyrostla na jablíčkové farmě spolu se svou rodinou, na zadečku má tři červená jablíčka. A v neposlední řadě pečlivá a nápaditá Rarity. Velkorysý poník, který se věnuje módě a má svůj vlastní obchod s oblečením má na zadečku tři modré krystaly.5bb1f632d1243obrazek.png

Jsou Poníci pro děti inspirací pro kamarádské vztahy?5bb1f5e6cb913obrazek.png
Jak jsem již zmínila, svět poníků je kouzelný v tom, že i přesto, že je každý poník jiný, tak se v partě skvěle všichni doplňují a mají se rádi právě pro své rozdíly. Příběhy My Little Pony učí děti, jak se k sobě mají chovat, učí je trpělivosti, poctivosti, zodpovědnosti a i třeba nebojácnosti. A právě tato inspirace nás přivedla k tomu vytvořit projekt, který jsme nabídli školním družinám, poprvé již před třemi lety. A zpětná vazba, které se mi dostává od paní vychovatelek, je právě ten důvod, proč jsme projekt vymysleli a zrealizovali. Vím od nich, že děti se po 10měsíčním projektu více zamýšlí nad tím, jak být více ohleduplní ke svému okolí, chápaví, snaživí a také mnoho z dětí začalo více číst, pomáhat doma anebo více poslouchat. A to je pro mě ta největší satisfakce.
Můžeme do dnešní doby přinést příběh, který je upřímný, velkorysý, zábavný i vlídný. Především příběh o správném přátelství, na kterém není občas nejjednodušší pracovat, ale vždy to stojí za to.

Je Poník hračkou, která je zároveň i parťákem, kamarádem, spojencem? Vnímáte to tak?
Chceme, aby se poník stal dítěti parťákem, aby se mu mohl svěřit nebo se jím inspirovat právě třeba ve svém chování. A myslím si, že to tak opravdu je. Každé dítě má toho svého oblíbence, na kterého nedá dopustit.
5bb1f5d880086obrazek.png

Rozvíjejí příběhy spojené s Poníky dětskou fantazii?
Myslím si, že určitě, především proto, že všechny ty příběhy a vyprávění v dětech vyvolají nejpronikavější zážitky, o kterých pak mohou přemýšlet celý den, rozmýšlet jak to asi dopadne, co by si přáli, aby který poník udělal nebo neudělal. A hlavně, jako děti jsme všichni milovali ten přezdobený růžový svět plný dobra a zla, kouzel, jednorožců ale i všech dalších kouzelných stvoření. Pro malé holčičky to tak je, je to doopravdy. Je to nádherný kouzelný svět plný zázrak.

Děkujeme paní Barboře Dudkové, Asociate Brand Managerce pro Českou a Slovenskou republiku za její odpovědi a představení světa My Little Pony.

Nechte se inspirovat na videu

Zapojte se do naší velké soutěže s My Little Pony!

Jak to mají vaše děti? Také se svět jejich her neobejde bez postaviček My Little Pony? Mají rády jejich příběhy, sledují je?

Napište nám o tom v naší soutěži a získejte krásné dárky!

Popište nám, co některá z postaviček znamená pro vaše dítě, o kterou postavičku konkrétně jde, zda je to její/jeho kamarád, parťák, se kterým si rád hraje, povídá nebo si ho dokonce bere do své postýlky či do batůžku, když jde na do školky nebo na výlet.

Soutěž najdete na této stránceCo můžete vyhrát?
Výhry jsou velmi lákavé, vybereme celkem 6 výherkyň, které pro své děti získají tyto výhry od My Little Pony. Pět z vás získá novinku Zpívající Rainbow Dash v hodnotě 849 Kč a první cenu za nejlepší, nejoriginálnější příběh získá velké balení 9 poníků v hodnotě 1999,- Kč. A to není vše! Všechny výherkyně získají předplatné časopisu My Little Pony na 6 měsíců!
Těšíme se na vaše příběhy!
5bb1f66aa8efcobrazek.png

Reklama