Také ji zavedl k lidem, kterým dělá na sklonku jejich života radost a přináší jim domov, ve kterém není samota, ale láskyplná péče. Andrea má neuvěřitelnou energii a sílu dotáhnout své nápady do konce. Ty ale nekončí, naopak, rozvíjejí se ještě dál. Přečtěte si zajímavý rozhovor, jak začínala, co všechno vybudovala s pomocí své rodiny a jak vše zvládá. Je maminkou dvou malých dětí a rozhodně je při své práci neodkládá stranou.

kosmetiak-2.jpg

Jaké byly vaše začátky a jaké projekty se rozvinula původní myšlena podnikat v péči a kosmetice?

Začala jsem tím, že jsem si půjčila peníze a začala jsem provozovat „solárko“ v suterénu v Bohnicích (společeně dnes již s manželem). Časem jsem si k sobě vzala kosmetičku a rozjela jsem další oblíbené služby jako je kosmetika, hubnoucí programy, výživové poradenství, manikúra, masáže, kadeřnictví..  rozrůstal se mi tým a najednou byly prostory v Bohnicích malé.  Dostali jsme s manželem nabídku otevřít si kosmetický salón v Mladé Boleslavi, po jeho úspěšném otevření a rozjezdu přišla myšlenka vrátit se do Prahy, ale ideálně do centra. „Když do Prahy, tak na Václavák“, což se mi opravdu povedlo a dnes je naše kosmetické studio Step již dva roky na Václavském náměstí, v budově  Domu Modu Módy. Další kosmetické studio Step  je ještě v Jičíně, díky tomu, že tam bydlí moje dobrá kamarádka a přišla s nápadem, že bych si mohla otevřít salon ještě tam.  Dnes tam pracuje a já jsem ráda, že ho v Jičíně mám. I když je to časově náročné, všechna kosmetická studia zvládám vést sama a schopné a samostatné kolegyně mi pomáhájí. Nabízíme ženám opečování péči  od A do Z a krásu v podobě kadeřnictví, manikúry, masáží, kosmetiky, výživové poradenství a hubnoucí programy... je toho hodně, mám z toho radost. Je pro mne důležité, aby naše ceny byly zajímavé pro všechny a aby se u nás zákazníci cítili příjemně, a to se nám daří.

image.jpg

Proč Studio Step? Jak vznikl tento název?

Sledovala jsem seriál „Step by step“, tak vznikla myšlenka na „Step – krok ke kráse“ a název byl na světe. Všechny naše salony se jmenují Step a mají stejnou filozofii. Chci, aby ženy dostaly stejnou péči ve všech mých kosmetických studií.
Více informací najdete na stránkách www.studiostep1.cz

Je možné se na vaše kosmetická studia obrátit i z důvodu rekvalifikace?

Ano, nabízíme rekvalifikační kurzy, jsme ráda, když můžeme předat dál to, co umíme, líbí se mi, když se ženy chtějí vzdělávat. To platí i o lidech, kteří pro nás pracují – stále je nutné sledovat nové trendy, jít s dobou, je třeba zajímat se o vše, co se v tom oboru děje.

vyr-1412.jpg

Jste po mateřské, máte dvě malé děti, jak lze všechny tyto projekty zvládat s dětmi?

Já jsem vlastně nikdy na mateřské nebyla, musela jsem vše zvládnout i během péče o děti – rozjetého vlaku se těžko vystupuje??  Ale když to chcete zvládnout a řešíte překážky „za běhu“, zvládnete to. Žiju v autě, s telefonem stále u ucha, na dovolenou si prý nemáme brát notebook, ale to se mi nikdy nestalo, pracuji stále, starám se o děti  s  manželem a o domácnost, jde to, i když je toho někdy hodně. S dětmi nám občas pomáhají rodiče. Nyní je to už lepší, děti chodí do školky. Děti vlastně přišly bez plánování, do rozjeté práce, tak je to pro mne výzva, kterou zvládám. Jsem velký optimista, jinak to nejde.

Abyste toho neměla málo, ještě jste se pustila do budování domů pro seniory, což je vedle kosmetických studií něco úplně jiného. Jak jste se k tomu dostala?

Hledali jsme  s otcem a manželem místo v domově pro moji babičku, z časového hlediska jsme se oni nemohli kvalitně postarat a nechtěla bydlet u nás, ale u sebe…. Z časových důvodů, z odborných důvodů – někdy je třeba říci, že babička nebo děda potřebuje klidné místo, kde mu je dobře a kde se o něho hezky postarají. Protože takových míst je málo, spolu s manželem, který pracuje ve stavebnictví, jsme vybudovali  domov pro seniory. Jmenuje se SamAnit v Dětenicích, jeho kapacita je 14 seniorů, více najdete na www.domovproseniory-samanit.cz/ . Je to útulný Domov pro seniory rodinného typu. Do konce rok u 2018 otevřeme ještě další v Libáni. Stavíme takové domovy, ve kterých bychom bydleli my také!andrea2.jpg

Musím říci, že i v této mé pracovní  aktivitě jsem se v tom našla. Tato práce mne baví, vidím její rozměr, je to něco, co mne nabíjí. Pomoc druhým, vycházím našim babičkám a dědečkům vstříc, podle jejich možností se snažíme rozvíjet jejich potřeby. Zajímám se o ně, o jejich příběhy, povídám si s nimi. V Dětenicích zaměstnáváme 8 pečovatelek, 3 zdravotní sestřičky a dochází lékař. 

andrea3.jpg

Na co chcete pozvat naše čtenářky do svých salonů?

Zajímavé jsou i ucelené balíčky. Zákazníci, kteří si je u nás koupí mohou k nám přijít na 4-5 hodin, my se o ně postaráme „od hlavy až k patě“. Na jednom místě dostanou péči o vlasy, pokožku, nehty, popř. masáž nohou.
Jednotlivé procedury se dají nakombinovat a jsou velmi oblíbené.
Cena je od 999 Kč.

V pražském salonu na Václavském náměstí poskytujeme také „kosmetiku ve dvou“ na kterou můžete přijít s maminkou, kamarádkou, dcerou. Lze  doobjednat i kadeřnické služby.
Za kosmetické ošetření zaplatíte:
kosmetika ve dvou 90 min/ 999 Kč

SOUTĚŽ:  Pět z vás může vyhrát Vouchery do Studia Step v hodnotě 499 Kč.
Do soutěže se můžete zapojit ZDE

Kontakty na jednotlivé salony STEP www.studiostep1.cz
Praha 731156 964
Ml.Boleslav 739 420 028
Jičín 734 707 486
5b73e90b7c345obrazek.jpg