pen2.jpg

Distanční výuka, zavřená sportoviště, nedostatek pohybu – to vše se se zpožděním začíná projevovat na zdraví našich dětí. „Podle údajů ministerstva zdravotnictví má více než pětina dětí ve věku 11 až 15 let nadváhu nebo je obézní. Během lockdownu těchto dětí přibylo, a to podle některých údajů přibližně o 4 %. Znamená to, že prakticky každé třetí dítě má problémy s nadváhou (nárůst z 25 % na 29 %),“ varuje sportovní psycholožka a lékařka PhDr. Lenka Čadová a dodává: „Nadváha a obezita má přímou souvislost s psychikou dítěte. Jestliže se necítí fyzicky v pohodě, pak není v pohodě ani po psychické stránce. Zvláště došlo-li k tak zásadní změně během krátké doby. Mohou se zhoršit nejen jeho školní výsledky, ale v kombinaci s omezením sociálních kontaktů dítě, zvláště v pubertálním věku, snadno podlehne nespokojenosti se sebou samým, a může začít propadat do depresí. Následky pak můžeme napravovat léta, a k tomu je zapotřebí dítě co nejdříve vrátit do kolektivu a k pohybu, tedy ideálně ke sportu.“

Do projektu, jehož cílem je podpořit děti po celé zemi, a záměrně nemá jednoho jediného vítěze, se přihlásilo více než 1 100 týmů ze všech koutů celé republiky. „Bylo by snadné vypsat jednu velkou cenu a udělat okolo toho kampaň. Naším cílem je ovšem skutečně pomoci co nejvíce dětem. Podpořit kluby a vytvářet podmínky k tomu, aby mohli po přerušení své činnosti znovu pracovat a věnovat se dětem i v těch nejmenších obcích a městech“, vysvětluje Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY.

pen1.jpg

Hlasováním na internetu veřejnost rozhodla o 455 finalistech, kteří se nyní utkají o konkrétní výši podpory. Hlasovat se bude na takřka 400 prodejnách PENNY, přičemž celá země je rozdělena na 150 mikroregionů. Tým, který dostane v daném místě nejvíce hlasů, obdrží podporu 15 000 korun, zbývající dva finalisté pak po 5 000 korunách. Všechny týmy dále dostanou balíčky zdravé výživy.

„Nyní bude moci každý, kdo chce podpořit právě ten svůj tým v daném mikroregionu přijít na prodejnu a dát mu svůj hlas. Ne jeden, ale pokaždé, když nakoupí, bude mít možnost vhodit svůj hlas do připravených hlasovacích boxů. Očekáváme, že to bude napínavé až do samotného konce, protože jen jeden ze tří finalistů dostane podporu v hodnotě 15 000 korun a nikdo nebude po celou dobu hlasování oproti internetové podobě znát stav hlasování,“ říká Vojtěch Vít. 

pen3.jpg

Projekt podporují také známí sportovci a osobnosti českého sportu. Od samotného počátku jsou to fotbaloví internacionálové Vladimír Šmicer a Jan Koller, olympijský vítěz v moderním pětiboji z Londýna David Svoboda a mladí sportovci Sokola atletka Barbora Malíková, florbalista Filip Langer a šermíř Alexander Choupenitch. Nyní se k nim přidává populární bojovník MMA Makhmud Muradov, sportovní komentátor Petr Svěcený a fotbalista SK Slavia Praha Ondřej Kúdela

Ve které prodejně můžete dát hlas vybranému týmu, zjistíte na webu: HÝBEME SE HEZKY ČESKY
obrazek.png

Reklama