Petra-Zena-in.jpgFoto: Ensana 

Máte za sebou kariérní úspěch v Irsku, Spojených státech i České republice. Vnímáte rozdíl, jak se přistupuje k ženám-zaměstnankyním za velkou louží a třeba v Evropě? 
V dnešní době se tyto rozdíly pomalu smazávají. Když jsem začínala, byla situace samozřejmě jiná a žen ve vrcholových pozicích ještě tolik nebylo. Dnes je běžné, že i ty největší světové firmy řídí ženy a prosazují se i v oborech, které byly donedávna doménou mužů. Ať už jde o svět technologií a například Susan Wojcicki, která je CEO youtube nebo Valérii Baudson, která je novou generální ředitelkou největší evropské investiční společnosti Amundi.

Také v České republice máme mnoho úspěšných a velmi vlivných žen. Podle mě ale ani tak nejde o počty nebo dodržování nejrůznějších kvót. Důležité je takové nastavení společnosti, aby byly vytvořeny rovné příležitosti pro všechny. Poté už je to na rozhodnutí každé ženy, jestli se rozhodne pro práci ve vedení nebo ne. Ne každá žena musí mít takové cíle a přání. 

Rozdíl v přístupu k ženám vnímám u náborů. V zahraničí jsem za 13 let absolvovala mnoho pohovorů a ani u jednoho nezazněla otázka: plánujete otěhotnět? K citlivým tématům se v zahraničí přistupuje opatrně. V ČR vnímám, že se některé společnosti ohledně náborů zaměstnanců mají kam posouvat (a nejen ohledně náborů). 

Na pozici do top managementu jste se vypracovala sama. Co myslíte, že stojí za vaším úspěchem?
Od malička jsem měla ráda výzvy, a proto jsem hned po škole vyrazila do světa. Když mi bylo 21 let, odjela jsem na dovolenou do Irska, kde se mi moc líbilo, a tak jsem se rozhodla tam zůstat a pracovat. Zpětně vnímám, jak důležité pro mě bylo, že jsem cestovala a mohla pracovat v různých zemích a firmách z nejrůznějších oborů

.ma1.gifFoto: Ensana

Před nástupem do Ensany jsem se podílela na řízení firem z nejrůznějších oborů, od technologií až po farmaceutický průmysl. Myslím, že právě schopnost adaptovat se na různá prostředí, dávat dohromady lidi pocházející z různého kulturního zázemí a hledání společné vize, mě nejvíce posunuly dopředu. 
 
Co nám ženám chybí k tomu, abychom byly v našich zaměstnáních úspěšnější? Brzdí nás méně zkušeností, mateřské povinnosti, chybí nám drive či nedostatečné sebevědomí?
Důležitá je možnost volby a rovných příležitostí. Pokud společnost bude skutečně takto nastavená, pak nejsou tak důležitá procenta žen na nejrůznějších pozicích. Každý by měl mít možnost, rozhodnout se, jaká bude jeho životní cesta. A pokud si vybere budování kariéry, pak měly by být rozhodující dovednosti, cílevědomost, vytrvalost a rozhodně ne to, jestli jde o ženu nebo muže. Ne všechny ženy si ale přejí být ve vedoucích pozicích, každá z nás má svůj příběh a měla by mít možnost rozhodnout se, jaký život chce žít. Každou z nás naplňuje něco jiného a tak je to naprosto v pořádku. 
 
Jak dodáváte sebevědomí svým zaměstnancům? Máte jich na starosti více než 3000. Navíc každá národnost je jiná.
Pro moderního zaměstnavatele by měli být na prvním místě jeho zaměstnanci, jejich zdraví a well-being, stejně jako jejich rozvoj a zajištění pracovního prostředí, které motivuje a pomáhá lidem dosáhnout dobrých výsledků. Zaměstnanci dnes od svého zaměstnavatele očekávají více než jenom výplatu, lidé hledají flexibilitu pracovní doby, zajímavé benefity, příjemné prostředí a skvělý kolektiv, možnost učit se a posouvat se dál. Naši zaměstnanci jsou zvědaví, mají zájem vědět, co se ve firmě děje, kam směřuje. My je v tom samozřejmě podporujeme, vše vždy s předstihem komunikujeme, odpovídáme na jejich dotazy a jsme rádi že se angažují.

Já jsem moc ráda, že se nám díky naší práci s interním týmem podařilo zajistit vysokou spokojenost zaměstnanců i v době pandemie, která samozřejmě naše odvětví velmi zasáhla. Snažili jsme se zaměstnancům maximálně pomoci, rozebírat s nimi jejich problémy a obavy, zajišťovali jsme nejrůznější motivační online setkání a měli i možnost popovídat si s psychology a terapeuty. 

Myslíte, že zaměstnanci se nejlépe motivují výší platu?
Výše platu je samozřejmě pro každého zaměstnance jedním z nejdůležitějších aspektů, od kterých odvozuje svoji spokojenost. Finanční ohodnocení ale samo o sobě nestačí.  Základem je poskytnout lidem skvělé pracovní prostředí a zaměřit se na komunikaci – ta usnadňuje spolupráci a včasně identifikuje problémy. Snažím se proto potkat se v průběhu roku s co největším počtem zaměstnanců. Zaměstnanci musí zcela jasně vědět, co po nich chceme a je pro ně ale důležité znát i celkové směřování firmy a cítit se součástí. Jsem ráda, že mám možnost obklopovat se schopnými manažery, kteří dokáží k lidem přistupovat individuálně, nastavovat jim specifické cíle a získávat od nich zpětnou vazbu. Snažíme se, aby naší zaměstnanci svou práci vykonávali rádi, nepodceňujeme je, poskytujeme jim prostor k osobnímu růstu, motivujeme je.

obrazek.pngFoto: Christie´s Design

Umíte si užít pobyt v hotelu a relaxovat? Nevnímáte chyby a nedostatky, když se v tomto prostředí pohybujete profesně již několikátý rok?
Samozřejmě, že se od hodnocení kvality servisu nebo jídla v hotelu, kam jedu úplně neoprostím. Na druhou stranu na dovolené chci hlavně relaxovat a proto si vybírám místa, kde vím, že budu spokojená. Věřím v to, že stejně důležité jako tvrdě pracovat je i umět odpočívat a odměnit se a tak si svou dovolenou dokážu užít.

Ensana má ve svém portfoliu stovky přírodních léčebných zdrojů a procedur. V čem je váš přístup unikátní?
Ensana nabízí komplexní programy, které jsou postavené na základě kombinace lékařské expertízy a zkušeností s využíváním léčebných sil našich přírodních zdrojů. Máme procedury zaměřené na nejrůznější oblasti, ať už jsou to dýchací cesty, pohybový aparát nebo například imunita. Nabízíme také unikátní respiračně-rekondiční program pro postcovidové pacienty, který se soustředí na léčbu dlouhodobých problémů, se kterými se tito pacienti potýkají. Pro nás je důležité, že klienti od nás odjíždějí s prokazatelnými výsledky a cítí se více fit do dalšího života. 

Pro někoho jsou lázně o wellnessu a odpočinku. Co byste doporučila v této oblasti?
Určitě jsou to bahenní zábaly, parafínové zábaly, které prohřívají a uvolňují, nejrůznější masáže nebo oxygenoterapie, která využívá příznivého působení kyslíku na lidský organismus. Skvělá je také suchá uhličitá koupel, kdy můžete zažít až euforický pocit. Tato procedura patří mezi vysoce účinné a určitě nejpříjemnější a nejužívanější ze všech.  Díky ní aktivujete detoxikaci organizmu a posílíte imunitu. V Mariánských Lázních nabízíme také plynové injekce, tedy aplikaci Mariina plynu do podkoží. U této procedury se dosahuje pozoruhodných léčebných výsledků u degenerativních onemocnění pohybového aparátu a také snížení bolesti. Nikdo by si také neměl nechat ujít návštěvu našich úžasných Římských Lázní, které byly vybudovány roku 1896 v rámci stavby léčebného centra Nové Lázně a zprostředkují vám doslova královský zážitek. Mariánské Lázně a okolí jsou opravdu krásným kouskem země, je zde něco pro každého, ať už procházky po Kolonádě a popíjení léčebných pramenů nebo golf na královském hřišti. Ensana ale nabízí také další místa, která stojí za návštěvu, ať už to jsou lázně v Piešťanech nebo nový hotel v anglickém Buxtonu. 

Reklama