Léto se blíží.
Všichni kolem mě se chystají k moři, nakupují opalovací krémy, aby se posléze vrátili opálení do černa a s zážitky z hotelů a diskoték. Nikdy jsem nebyla v Chorvatsku, až si připadám mezi svými vrstevníky nepatřičně. Nějak jsme si s přítelem nastavili plánování dovolené trochu jinak než ostatní. Odvíjí se od monzunového období a ceny letenek.
Dlouhé hodiny sedíme nad atlasem, jezdíme prstem po mapě a pak brouzdáme po internetu a sháníme, jak se nejlevněji dostat do té které země a jaké tam bude počasí. Pak škemrám v práci, aby mi dali dovolenou minimálně 4 týdny v kuse a potom už jen běhám a sháním víza, tablety na čištění vody, antimalarika, repelenty, a přijde i na ten krém na opalování (v zimě mají úúúúžasné slevy :o)) Hodiny člověk prosedí v ordinacích lékařů, aby se nechal správně naočkovat a vyškemral od nich krabičku antibiotik „pro všechny případy“.
Ale stojí to za to. Poznávání dalekých krajů stojí za ty útrapy, několikadenní cestu i veškeré úspory, které padnou na letenky. Pozitivních zážitků je většinou mnohem víc než těch negativních, a i když, jak s oblibou říkám, bych asi mohla napsat průvodce po asijských nemocnicích, tak jsme si naše cestování vždycky báječně a skvěle užili! Má to totiž tu nespornou výhodu, že se člověk naučí postarat sám o sebe, a to v jakékoliv situaci. A na rozdíl od cest s agenturami a cestovními kancelářemi tu danou zemi opravdu poznáte.
A tak už teď v červnu plánujeme, kam že to v zimě zase pojedeme. A v těch pár dnech, co mi z dovolené zbývají, vezmeme batoh a vyrazíme na východ, jen tak se toulat do Karpat.
Posílám vám pár fotek zajímavých zvířátek (včetně mé drahé polovičky), aby vám to při pondělku rychleji utíkalo.

paviocko


Milá paviocko,
to je  krása a zasloužíte si můj obdiv.
Ale stejně si myslím, že nejdůležitější na takových cestách bude ten správný parťák.S chlapem, který denně vyžaduje flákotu masa a pivo, by to asi nefungovalo.
Upřímně vám závidím a zároveň ze srdce přeju

Reklama