Ani Letenská pláň, ani Palachovo náměstí.

Při své „české“ návštěvě přednese americký prezident Barack Obama plánovaný klíčový projev v neděli 5. dubna v deset hodin na Hradě, na Hradčanském náměstí.

Organizátoři tak splní jeho podmínku. Hlava Spojených států bude mít za zády panorama Prahy.

Podle amerického velvyslanectví v Praze jde o první veřejný projev Baracka Obamy v Evropě od jeho inaugurace do prezidentského křesla. „Bude to jediné veřejné vystoupení během jeho cesty po Evropě. Všichni jsou srdečně zváni,“ uvedl americký zastupitelský úřad.

Obama v české metropoli promluví ke světu po návštěvě u prezidenta Václava Klause.

Po projevu by se pak americký prezident měl zřejmě o hodinu později přesunout do Kongresového centra, kde se koná vrcholná schůzka politiků EU a USA.

Pražský pobyt Baracka Obamy zajímá podle agentury DEMA každého druhého Pražana. Možnost spatřit v Praze Baracka Obamu a jeho ženu Michelle vítají tři čtvrtiny žen a dvě třetiny mužů.

Podle výzkumu zajímá dění související s Obamovou cestou více než polovinu Pražanů, konkrétně 55 %. Téměř každý druhý Pražan (47 %) soudí, že cesta amerického prezidenta bude mít světový význam, 69 % předpokládá evropský význam a velká většina, 81 % dotázaných, si myslí, že Obamova návštěva bude významná pro ČR.
Reklama