Nejnovější průzkum Statistického úřadu ukazuje, že k volbám půjde 55 % lidí. Zase míň než minule. Tři krátké „reklamky“ nepodporují žádnou stranu, podporují jen chuť jít k urně a hodit do ní svůj názor. Spoty jsou opravdu povedené a je jen škoda, že celoplošné televize poslaly tvůrce do háje. Na projekci byli i senátor Schwarzenberg, kterému se iniciativa líbila.

Nevzali za to ani korunu

Ještě než se rozepíšeme – spoty najdete tady. Tvůrci si za ně nevzali ani korunu, vlastně nikdo si za ně nic nevzal, budou se promítat v multiplexech, na Óčku a na Spectru, ale celoplošné TV nechtěly s projektem nic mít, zadarmo totiž ani kuře nehrabe. Navíc i autoři projektu přiznávají, že si vzpomněli pozdě. Začali s akcí v půlce února a to je opravdu málo času.

Každý spot je úplně jiný, ale všechny mají oslovit převážně prvovoliče (18 – 30 let), aby se zvedli a řekli jasné ne komunistům. Ale ani toto v nich explicitně nezazní. Všechny jsou velmi vtipné. Jeden z nich je animovaný, vytvořila ho Michaela Pavlátová a připomíná Hanu a Hanu z časopisu Reflex. Druhý od Ivana Zachariáše „jen“ pouští záběry z poslanecké sněmovny, které samy o sobě jsou dost a dost alarmující. Chuť jít volit to rozhodně povzbuzuje

Tvůrci rozhodně nejsou neznámí

Třetí klip Marka Najbrta (ano, ten Najbrt, který natočil Mistry) má asi nejlepší „look“, je prostě „trendy“.:) „Nemyslím si, že by to pomohlo, ale mohl jsem vyjádřit svůj názor,“ řekl Najbrt na tiskové konferenci po projekci. Klipy si skutečně pusťte, pošlete je svým kamarádkám, kamarádům a známým, prostě zapojte se pro dobrou věc. Asi je to zase jednou potřeba.

Pan senátor byl také skvělý, na otázku Ženy-in, který klip se mu líbil nejvíc, odpověděl, že ten ze sněmovny, protože je od přírody škodolibý člověk. Bál se prý, zda se tam také neobjeví v poloze spící, ale dobře to pro něj dopadlo. Akce se mu líbila. Bohužel ostatní státní orgány řekly autorům, kteří zkusili získat nějakou podporu, aby to ani nezkoušeli. A přesně to je jen další důvod, proč se na www.rozhodnete.to podívat a jít pak k volbám.

Reklama