Ahojky,
já jsem vždycky chodila do školy ráda. Měla jsem dobré známky, ale u učitelů jsem moc oblíbená nebyla. Když jsem na základce přešla na vyšší stupeň, nepadla jsem do oka třídní učitelce. Možná jsem ji i krapet provokovala, takže mi psala jednu poznámku za druhou.
Jednou mi napařila dvě poznámky v jedné hodině. První zněla: Vyrušuje při vyučování! Druhou mi napsala minutku před zvoněním, kdy už jsme se všichni řadili u dveří a samozřejmě brebentili. No, musela jsem odevzdat žákajdu (samozřejmě to nebylo právem) a vyfásla jsem druhou poznámku: I přes napomenutí neustále vyrušuje!
Jednou jsme se zase o přestávce se spolužákem honili po chodbě, já zaběhla do třídy, zabouchla dveře a držela kliku, aby dotyčný nemohl dovnitř. Jenže on se snažil, až tu kliku zlomil. Opět se k tomu přichomýtla třídní a napsala mi: O přestávce držela kliku a tím způsobila její zlomení! Naši se u toho docela zasmáli, že prý má učitelka básnické střevo.
Při matematice mě zase děsně provokovala kámoška, co seděla v lavici přede mnou. Pořád chtěla něco opisovat a mě to znervózňovalo, a tak jsem to vyřešila... a opět jsem dostala poznámku: Píchá kružítkem spolužačku!
A nakonec to nejlepší, moje úplně nej poznámka od paní učitelky, které se všechny děti bály. Měla zvláštní jednání a zvyky. Např. když mluvila, děsně prskala. Kafe si míchala pravítkem a pak to utírala do závěsu, když neměla pravítko, použila propisku a pak se divila, že s ní nemůže psát. Když jednou padal první sníh, museli jsme všichni běžet k oknu, tleskat a volat: Hurááá, přijel Martin na bílém koni! No, prostě trochu psycho. Ale teď na to vzpomínáme a docela se nasmějeme.
A teď k té poznámce... Měli jsme si na laborky z přírodopisu přinést nějaké luštěniny. No a kluky a (samozřejmě) mě nenapadlo nic lepšího, než udělat z krajonů flusačky a plivat materiál po sobě. Učitelka se vytočila, o jednoho kluka přerazila koště a všem napsala poznámky. Ta moje zněla takto: Rozfoukávala semena po třídě, nemohli jsme pracovat, uklízeli jsme!
Ale jinak jsem byla děsně hodná holka :-)

Sepy


Milá Sepy,
vy byste mohla o těch poznámkách vydat knihu :-)
Škoda, že já už si na žádnou nepamatuji. Nebo že bych byla tak vzorná?

Reklama