Neznámý dobrodinec rozdává v centru New Yorku peníze každému, kdo si o ně řekne. Říká si Bill zachránce a během své dobročinné tour, při níž chce navštívit ještě Washington, Boston a Philadelphii, se chystá rozdat půl milionu dolarů.

U kiosku s nápisem Stánek Záchrany stojí lidé frontu i několik hodin. Záhadný Bill, který si maskuje tvář černými brýlemi, rozdává peníze proto, aby poskytl peněžitou pomoc konkrétním lidem, jež zasáhla světová finanční krize, zatímco stát pomáhá bankám a podnikům. Tvrdí to jeho tiskový mluvčí Drew Tybus.

Kolem stánku se pohybuje několik ozbrojených strážců pro případ, že by se někdo chtěl jeho jmění zmocnit. Billův asistent stojí před stánkem s mikrofonem a kamerou a jediné, co chce, je to, aby lidé vylíčili své problémy. Za to pak dostanou padesát dolarů, někdy i víc. Například jakýsi Mario, který tvrdí, že jeho matka umírá, dostal od štědrého dobrodince 150 dolarů.

Proč tají svou identitu? Bill nechce prozradit své jméno. Myslí, že je to příliš riskantní. Každý ví, že má peníze, takže, víte, něco se může stát," říká jeho mluvčí Tybus.

Co myslíte, jak by to asi dopadlo, kdyby dostal podobný nápad někdo u nás?

Reklama