Když jsem se pouštěl do psaní článku k dnešnímu tématu, byl jsem plný elánu a chuti. Měl jsem jasno, vyseknu text, který bude vtipný a dokonalý.

rozchod

Napsal jsem ho a nebyl. Přečetl jsem si po sobě slátaninu o tom, že žena nemá nikdy chlapovi říkat, že si vybrala jiného, protože sex s ním byla nuda, a hlavně že ho má tak malého, že ho ani necítila.

Zkusil jsem to jinak, že napíši povídku, ve které se žena pokusí rozejít s přítelem, který ji štve, po devítiměsíční známosti, a přitom na ten stejný večer bude přichystaný i ten druhý. A že to oba vycítí, že ten druhý se s ním chce rozejít, že to nakonec neřekne ani jeden, protože nechce být za toho, kdo ten rozchod zaviní.

Najednou mi došlo, že povídka by mi na to nestačila. Že vykreslit věrohodné postavy tak, aby nebyly kýčovitě pitoreskní, by stálo hodně času a práce a znaků a že bych za dnešní den nestihl.

A tak teď píši tenhle třetí text. Rozcházet se s někým je vždy velmi emocionálně náročné. Lidi, kteří spolu sdíleli hodně času, mají společné věci, nemusí jít vždy jen o majetek typu byt, barák, auto, firma, ale i takové běžné, jako pes, knihy. Mají společné zážitky a většinou i přátele.

Ten, kdo chce z toho stavu vycouvat, a ne kvůli násilí, ale kvůli svým pochybám o smysluplnosti budoucnosti toho vztahu také, pokud není sobecký egoista, nechce být za padoucha.

Málokdy se poštěstí, aby se oba dva chtěli rozejít ve stejný čas a ze stejného důvodu.

Takže nakonec se vymýšlí, jak se rozejít a neublížit. A to je stejně těžké jako vymyslet perpetuum mobile.

Alespoň mně se to nikdy nepodařilo.

Ale protože jste ženy, tedy tvorové více společenští a založením více empatické a sociálně šikovnější, věřím, že vy to dokážete.

A já jsem velmi zvědavý jak.


Jak dát chlapovi kopačky? S podtitulem a neublížit, je dnešním tématem dne.

Zkusím dát pár příkladů, jak asi ne:

1.       Už mne nebavíš

2.       Láďa je lepší v posteli, nedokážu si představit, že bych se s tebou takhle šmudlala celý život.

3.       Máš ho malýho…

4.       Jsi neschopný a hloupý, nechci mít takové děti

5.       Myslela jsem si, že jsi bohatý, ale ty jsi jenom namyšlený idiot

6.       atd.

E-mail pro vaše příběhy je redakce@zena-in.cz

Reklama