Mila redakce,
včera jsem možná konečně pochopila, co to znamená, když občas někde slyším říkat, že muži jsou z jiné planety.

Měla jsem ještě nějaký program po práci a domů jsem se měla vrátit až po sedmé hodině večer. Protože jsem chtěla, aby následná příprava večeře proběhla pokud možno co nejrychleji, požádala jsem svého miláčka o pomoc.
Zadala jsem jednoduchý pokyn: "Prosím tě, namoč dva hrnky čočky." A jelikož mě můj milý tuto činnost viděl provádět již několikrát, nechtěla jsem toho svého CHLAPA ponižovat zbytečným vysvětlování. Takže jsem to dále nerozpitvávala. Úkol se zdál být jasně definován, pouze se zeptal, jestli se má ta čočka před tím "umejt". Upřesnila jsem pouze počet opakovaných vyprání luštěniny. Hřálo mě, jak je to úžasné mít partnera, který chápe, že je to i jeho večeře a případná pomoc pro něj není problém.

Přišla jsem domu a očekávala, že na kuchyňské lince bude stát hrnec s čočkou potopenou do vody. Chyba lávky - na lince stály dva hrnečky na kafe, narvané mokrou čočkou, která jak nabobtnávala, tak vytlačovala tu trochu vody, která se podařila manželovi do hrnečků vpravit. Voda tvořila roztomilé loužičky pod hrnečky, občas už vypadlo i nějaké to zrno (později jsem musela napěchovanou a nabobtnalou čočku z hrnečků vydlabat vidličkou).

Opatrně jsem se zeptala, co to je. "No co by, namočil jsem dva hrnky čočky" zcela klidně a dost hrdě pronesl můj muž. Protože otázka v mých očích nemizela, jal se svou natvrdlou ženu poučit. "Vzal jsem hrnec, odmeřil do něj dva hrnečky čočky, tu čočku jsem vypral a pak jsem jí vrátil do těch hrnečků a zalil vodou. A kastrol jsem umyl, aby nebylo moc nadobí."

Přemohla jsem se... rozchechtala jsem se až v koupelně :)

megrin


Milá Megrin, nás v redakci si tedy svým příběhem také rozchechtala. A když jste se dokázala takhle přemoct, posíláme vám odměnu. Roztomilou kabelku, pexeso, klíčenku, hru Jednoutydne.cz a kazetu s romantickými písněmi "Co láska si žádá".

A ještě jednou děkujeme.

A víte o tom, že i dnes ještě probíhá turnaj v samolodích?

A že za příběhy na téma "Jak jsem se přemohla" můžete dostat od redakce dárky?

 

své příběhy posílejte na

redakce@zena-in.cz