Jako dítko jsem byla, aspoň myslím, docela klidná.

I když, vzpomínám si na jednu příhodu, která se vymkla tehdy mé klidné povaze. Bylo to ve 4. třídě základky. Tehdy jsme si museli nosit vlastní příbory do školní jídelny. Maminka mi na něj ušila pytlíček s beruškama. Opět se utvořila dlouhá fronta u výdeje obědů. Stála jsem tam a povídala si s kamarádkou. Najednou se přede mne vecpal spolužák Franta. Že prý má větší hlad než já. V tu chvíli jsem viděla rudě a vstoupil do mě bůh pomsty. Popadla jsem pytlík s příborem a vší silou jsem jím praštila Frantu přes hlavu. Chytil se za hlavu a já uviděla mezi jeho prsty krev. Ve stejný okamžik jsme se skáceli oba. On pro bolest a já, že nesnáším pohled na krev.

Družinářka přiskočila a oba nás vzkřísila. Mě zamkla v kanceláři jídelny a pro Frantu přijela sanitka. V nemocnici mu hlavu sešili třemi stehy a já tenkrát dostala ředitelskou důtku a pořádný výprask od mamky. To ale nebylo vše. Frantovi kamarádi se mi chtěli ještě pomstít. Já to věděla a vždy jsem se držela poblíž nějaké učitelky. Vždycky, když zazvonilo na přestávku, jsem jako střela vyrazila a držela se za zády odcházející učitelky. Ze školy jsem chodila s družinářkou, která bydlela ve stejném vchodě jako já.

Jednou mě ale kluci dostali. Neměla jsem s kým jít domů. Oni si na mě počkali před jídelnou, popadli mě a vymáchali se mnou všechny kaluže od jídelny až k nám. Domů jsem přišla jako vodník, mokrá, špinavá a s brekotem. Doma opět následoval výprask a ani vysvětlování mi nepomohlo. A představte si, že jsem se s Frantou setkala po letech opět. Ve třídě prvňáčků, kam on přivedl svého syna a já svou dceru. A začal opět "boj", tentokrát už ale jiný.

Januše.


Děkujeme za pěkný příběh :)

Já doma za "průšvihy" podobného kalibru obvykle vynadáno nedostávala, ale jednou jsme přehnali hru na konec druhé světové války a kamarád, který hrál fašistu, skončil v nemocnici s rozbitou hlavou - zkoušeli jsme házet dlažební kostky. To pak byl slušný výprask :) Ale na druhou stranu bylo oceněno, že jsme aspoň bojovali za "dobrou" věc :)

Stalo se Vám někdy, že jste někomu v rámci dětských her ublížila? Nebo někdo Vám? Podělte se s námi o své příběhy!

redakce@zena-in.cz

Reklama