Čištění obyčejným a mezizubním kartáčkem či ústní nití není zdaleka tím jediným, co můžete udělat pro zdraví ústní dutiny, a tím pro zdraví celého těla. Člověk má během svého života co dočinění s mnoha druhy mikroorganismů, které do těla pronikají právě i ústy. Celkem se v ústech nachází asi 8 tisíc druhů bakterií, přičemž na jednom zubu jich najdeme přibližně milion. Některé škodí a některé naopak prospívají, a proto je mezi nimi potřeba udržovat rovnováhu.

zu3.jpg

Pokud rovnováha není nastolena, mohou škodlivé bakterie převážit ty prospěšné a způsobovat demineralizaci zubní skloviny, zubní kaz nebo vést k zánětu dásní. Ten postihuje až polovinu dospělé populace. Projevuje se otoky dásní a jejich krvácením. Pokud člověk tento problém neřeší, může vést až k rozvoji parodontózy a v konečném důsledku ke ztrátě zubů. Projevem bakteriální nerovnováhy může být i zápach z úst. Škodlivé bakterie ovšem nezpůsobují jen problémy v ústech, pokud se dostanou dál do těla, mohou vést k potížím s plícemi, klouby nebo srdcem.

Na druhé straně tu máme bakterie prospěšné, které pomáhají s trávením a ochranou těla. Střeva totiž nejsou jedinou částí těla, která pro podporu fungování potřebuje probiotika. Kromě kvalitní ústní hygieny, zdravé stravy a absence stresu je možné si k rovnováze v ústní dutině dopomoci také probiotickými pastilkami BioGaia® Prodentis® s obsahem živých bakterií Limosilactobacillus reuteri Prodentis®. Ty podporují normální funkci dásní a doplňují prospěšné bakterie.

zu1.jpg

Probiotické pastilky BioGaia® Prodentis® jsou doplňkem stravy, který prošel více než 50 klinickými studiemi s 2000 pacienty. Jedno balení obsahuje 20 pastilek, které se vyznačují svěží mátovou příchutí bez cukru. Užívat je mohou děti od 3 let, kojící i těhotné ženy. Nechávají se volně rozpustit v ústech, jednou až dvakrát denně, nejlépe po vyčištění zubů.

BioGaia® Prodentis®

6257edc4f2592obrazek.jpg
Doplněk stravy

Pastilky je možné užívat mimo jiné při: zánětu dásní, paradontóze, gingivitidě, zvýšeném riziku kazivosti zubů, zápachu z úst nebo při potřebě zvýšené hygieny v ústech např. při nošení rovnátek, zubních implantátů nebo náhrad.

Více info najdete na Biogaia.cz.60895892aec94obrazek.png