ha.jpg
Foto: Shutterstock

Rovné vlasy
Mívají ten nešvar, že často elektrizují a vypadají zplihle či ztrácí objem. Na druhou stranu při správné péči se krásně lesknou a působí velmi zdravým a mladistvým dojmem. Také se u nich více než třeba u kudrnatých vyskytuje maštění (to z důvodu, že po rovné struktuře maz lépe klouže), proto si zpravidla majitelé tohoto typu vlasů myjí hlavu s vyšší frekvencí. Už z tohoto důvodu je dobré zaměřit se na šampón pro každodenní použití, protože ten bývá jemnější a šetrnější.

Pokud skutečně trpíte nadměrnou mastnotou vlasů, doporučujeme umývat si je ve vlažné vodě. Vysoká teplota proudu vody naopak tvorbu mazu podporuje. Také se nevyplatí dávat na vlasy až příliš velké množství šampónu. Zkuste ho nanést jen k pokožce hlavy, vmasírovat a neaplikovat ho do délek vlasů. Bohatě stačí, když si pak šampón opláchnete a tekoucí voda ho bude „distribuovat“ do celých vlasů. U balzámu na vlasy a kondicionéru postupujte opačně. Naneste produkt jen do konečků. Vyvarujte se produktům s konzistencí „másla“.
 
Ideální frekvence mytí rovných vlasů je podle kadeřnic 3 x týdně. Pokud je pro vás něco podobného nemyslitelné, o dovolené, nebo o delším volnu nechte vlasy opravdu hodně zamastit. (Klidně i 4-5 dnů.) A pak je umyjte. Uvidíte, že krátce poté je nebude potřeba umývat tak často jako doposud.

I přehnané kartáčování má na vlasy neblahé dopady. Především je nekartáčujte mokré, to jsou totiž nejkřehčí. Doporučujeme rozčesat je suché před umytím, nechat vlasy uschnout a rozčesat poté.

Vlnité vlasy
Vlnitá hříva bývá o něco sušší, než ta rovná. Proto si myjte vlasy maximálně 1-2 x týdně.
Jako péče se hodí hydratační šampony a kondicionéry, ideální jsou přípravky s hyaluronem. Rozhodně se také vyplatí jednou týdně investovat čas i peníze do masky na vlasy s hloubkovou péčí. Určitě oceníte také hydratační spreje a vhodné jsou i bezoplachové kondicionéry v rozprašovači. Po natočení prameny jen lehce prohrábněte prsty. Pokud si mají vlny udržet svou strukturu, není dobré je česat.

Kudrnaté vlasy
Vypadají andělsky, pohádkově a samy o sobě jsou kučeravé vlasy impozantní a vám rozhodně zajistí pozornost. Jejich nevýhodou ale je sklon k přesoušení a „krepatění“. Je dobré začít se šampónem pro suché nebo zničené vlasy, potřebují totiž předcházet vysušování a pomalému ničení.

Chcete-li pomoci vašim vlasovým vlnám udržet tvar, vsaďte na krémy na vlny, sprej na vlnité vlasy nebo speciální vosky. Většina odborníků však preferuje spreje. U tohoto typu vlasů je opravdu důležité nejen mytí a péče, ale klíčové je i správné sušení. Nikdy nepoužívejte ručník ke tření mokrých vlasů. Nejlépe je zabalte do turbanu a poté nechte proschnout zcela volně. Špatné kartáčování a násilné rozčesávání je pro kudrnaté vlasy smrt. Pokud je potřebujete česat, zvolte hřeben s řídkými zuby. Práci vám velmi usnadní pravidelná návštěva kadeřníka, nejlépe jednou za 4 týdny.

Zdroje: Beauty online,Wiki HowRáj vlasů