Ženské potíže, co vám budu povídat. Lékařská věda trochu zklamala, tak zkusíme tu přírodní.

Vyzkoušejte routu vonnou - v teplém stavu vyvolává menstruaci, tak zněla rada (mimo jiné další psychosomatické a osobní doporučení).
5a686dd9ce3b9obrazek.png

Musím se přiznat, že routu vonnou jsem nikdy předtím neviděla a ani o ní neslyšela, a tak jsem doma sedla k moudrým knihám a začala hledat.

5a686e26bd27eobrazek.pngRouta je totiž velice zajímavá bylinka, kterou znali  již dávní druidové. Podle jejich učení se používá celá rostlina, ať již čerstvá, nebo sušená. Její síla zklidňuje kašel, koliku a křeče,  výborné schopnosti má, jak již bylo doporučeno, při menstruačních obtížích. Z listů routy se v lidovém léčitelství vyráběly účinné placičky a masti, jelikož zmírňují ischias, dnu a revmatismus. Při bolestech hlavy druidové taktéž trhali routu a její lístky přikládali na spánky. Z odvaru routy naši předkové vytvářeli obklady, které přiložené na hrudník užívali při bronchitidě. Bolesti uší pak léčili šťávou či olejem z této zajímavé rostlinky.

Z hlediska magie je routa vonná známá svou mocnou silou, jež očišťuje. Vodou připravenou rituálním způsobem z routy vonné se kropí obřadní místa a síla routy podle dochovaných spisů poskytuje ochranu a zahání negativitu! Tato bylinka je podle kouzelníků a esoteriků důležitá pro povzbuzení vnitřních vizí a jasnozřivosti, zvlášť pro bytosti umělecky nadané.  Jak výše zmíněno, routa vonná ničí negativní energii a její síly byly využívány při vymýtání zlých duchů a jako součást rituálních kadidel.

Routa podle Anny Franklin, praktikující pohanské velekněžky, bývá často spojována s čarodějnictvím a používala se k zahánění těch temných, co by chtěli svému okolí škodit. Ve starověku lidé věřili, že právě routa je ochrání před očarováním a uhranutím. Svazek této bylinky zavěšovali do chlévů, aby ochránili dobytek před nemocemi, kletbami a obtížným hmyzem. V Itálii podle Anny byla routa natolik významná, že lidé nosívali stříbrné odlitky v podobě routy na krku jako chránící amulety.

Z routy vonné lze také vytvořit magický lektvar, jenž má moc zvýšit sílu vaší křišťálové koule. Ovšem čerstvá routa může dráždit kůži, případně vyvolat alergickou reakci, a proto je potřeba při práci s ní zvýšené opatrnosti!
5a686e93f1c6dobrazek.png

Uložit

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama