Joe Doucet z New Yorku navrhl a vytvořil masku na ochranu proti koronaviru, která funguje také jako sluneční brýle. Navíc je velmi módní.

mask.jpg

Tato skleněná rouška brání proti koronaviru a zároveň lidem umožňuje vidět vaši tvář. Je produktem společnosti Civility Mask.

mask-mask.jpg

Sada roušek, jejichž design pochází z Reykjavíku, byla představena proto, aby děsila lidi. Má za cíl připomínat, že by si lidé i nadále v době pandemie měli držet sociální odstup.

rovnatka.jpg

jazyky.jpg

Japonský obchod z hudebninami Shimamura nově nabízí tuto masku pro hudebníky, kteří hrají na dechové nástroje.

huebni.jpg

Kultovní Vetřelec posloužil při designu této roušky, v podstatě také proti vetřelci, koronaviru. Rouška je dílem americké designérky Bethany Shorb.

vetrelec.jpg

Česká klenotnická značka ALO diamonds vytvořila sérii čtyř roušek zdobených diamantovými šperky v celkové hodnotě nad 5 milionů korun. Růžová rouška posetá květy a motýly z diamantů, safírů a rubínů za 1 100 000Kč již putuje do Moskvy. Byla vytvořena na zakázku pro ruskou klientku speciálně na velkou rodinnou oslavu.

rourouu.jpg

alo.jpgrous-fb.jpg

Zřejmě nejdražší roušku v boji proti koronaviru tvoří izraelský klenotník na přání čínského obchodníka ze Šanghaje. Toho přijde na zhruba 33 milionů Kč. Nejde ale o obyčejnou látkovou roušku. Spíše bychom ji mohly navzat šperkem. Měla by být totiž vytvořena z 18karátového zlata a osazena asi 3600 diamanty.

draha.jpg

Foto: Profimedia & ALO Diamonds

Reklama