shutterstock-1636873171.jpg
Foto: Shutterstock

Především předškolní děti a děti mladší tří let spadají do krizové skupiny. Když už se jim podaří roušku v klidu bez scén nasadit, při nejbližší příležitosti ji z obličeje strhnou. Nejen, že poté ohrožují venku ostatní (nemusí mít příznaky, mohou být vironosiči), ale zoufalí rodiče mohou dostat i tučnou pokutu.

Pokud tedy nedokážete dítěti vysvětlit, že musí roušku nosit, nechoďte s ním ven. Miminka vozte v kočárku, který by měl být celý zakrytý,“ radí dětská lékařka Hana Cabrnochová v rozhovoru pro Českou televizi.

Je vůbec možnost tříletým dětem vysvětlit vážnost situace tak, abychom je nevyděsily? Rodiče by na to měli prý jít přes pohádky a říkanky. Ať smyšlené, či ty existující. Rouška by se dětem měla zároveň líbit, nechte je, aby vám s výrobou pomáhaly a látku si samy vybraly.

Pro holčičky

Holčičkám tedy můžete ukázat fotografie princezen, které mají zakrytá ústa. Mezi takové patří třeba česká Popelka, která tančila na bále se závojem přes celý obličej, aby ji princ nepoznal. Nebo jí ukažte, jak závoj sluší třeba Disney princezně Jasmíně.

e4a5bb-620a7cce54bf4767a5d00f4d7edff76f-mv2.pngZdroj: Wikipedia

amazon.jpg
Foto: Amazon

Pro kluky

Chlapečkům vyprávějte příběhy o banditech, superhrdinech či pirátech. Žádný superhrdina nechce ukázat svou pravou tvář! Dobrým příkladem může být třeba jak Spiderman, tak Iron Man.

shutterstock-618809906.jpgFoto: Shutterstock

61F-7Yo4YfL.-SX425-.jpg
Foto: gocistore.com/

Reklama