rouskaaa.jpgMóda z ulic Londýna 2020 / Foto: Profimedia

Roušky jsou nyní nedílnou součástí nás všech. V aktuální situaci bez nich dokonce není dovoleno vyjít ven z domu. Proč si nošení roušek trochu nezpříjemnit? Nosit můžete takové, které oživí váš outfit, a budete v nich vypadat trendy. Rouška nemusí být jen doplňkem preventivním, ale také módním.

nyfw.jpg

Na foto: Módní přehlídka na New York Fashion Week 2018 / Foto: Profimedia

Některé známé osobnosti používaly roušky jako módní doplňky už dávno. Například rappeři Ayleo a Mateo Bowles (Ayo & Teo) používají roušky už roky a staly se jejich poznávacím znamením. Nicki Minaj si ústa zakryla rouškou Shojono Tomo na MTV Video Music Awards v roce 2011. Rapper Future a jeho dcera na sobě měli propracované roušky poseté drahokamy na BET Awards 2017. Šlo o promo k umělcově vystoupení Mask Off.

ruksy.jpg

Na foto zleva: Nicki Minaj, rapper Future s dcerou, přehlídka Masha Ma v Paříži / Foto: Profimedia

Čínská návrhářka Masha Ma zase v roce 2015 v Paříži představila svou jarní kolekci doplněnou rouškami posetými kamínky Swarovski. Roušky různých stylů můžeme hojně vídat jako módní doplněk také například v ulicích Tokia, které jsou plné těch nejrůznějších, mnohdy až šílených módních stylů.

maska.jpgMóda z ulic Londýna 2020 / Foto: Profimedia

V Asii nosí roušky jako módní doplněk například také K-POP zpěváci. Vídat je můžeme třeba u členů kapely BIGBANG, 2NE1, EXO, B.A.P a dalších. Obzvláště člen skupiny B.A.P  Zelo je známý svými stylovými nevšedními rouškami. Kromě ulice je jihokorejští interpreti nosí často i během svých vystoupení nebo ve videoklipech. Roušky s logy oblíbených skupin pak ve velkém nosí i jejich fanoušci.

Na foto: Korejská zpěvačka CL s rouškou od návrháře Alexandera Wanga 

I když se roušky dnes nosí víc než kdy dříve, už dávno je mezi své produkty zařadily i světoznámé módní značky. Za poslední tři roky nabízely roušky značky jako Off-White, Palm Angels, Bathing Ape nebo Fendi. Firma Gucci vyrobila masku pro zpěvačku Billie Eilish, kterou si oblékla letos na předávání cen Grammy.

fototo.jpgNa foto: Billie Eilish v roušce Gucci na Grammy 2020 / Foto: Profimedia

Roušky na obličej se staly symbolem této doby. Je jich sice aktuálně velký nedostatek, ale to neznamená, že si roušku nemůžete ušít. Pokud nemáte stroj, zvládnete to i ručně. I když to bude trvat o něco déle. Návodů s těmi nejrůznějšími tvary a styly je na internetu mnoho. A najdete i mnoho českých firem, které roušky nyní zařadily do svých nabídek a prodávají roušky v mnoha variantách. Fantazii, jak roušku sladit se svým outfitem se meze nekladou. Kromě barevných variant si roušky můžete i ozdobit.
 mask.jpg

Móda z ulic Londýna 2020 / Foto: Profimedia

Reklama