To je jen pár důvodů, proč se všichni na farmy tak rádi vracejí. Vybrat dovolenou pro celou rodinu je náročná disciplína, hlavně pokud je potřeba skloubit zájmy rodičů i dětí. Farma s vlastní vinicí a s chlívy plných zvířat, není problém, všichni si mohou přijít a své!
5e53ced540a95obrazek.png
Země plná možností, pro malé i velké cestovatele - to je Jižní Tyrolsko. Maminky zde okusí chutě jihotyrolské kuchyně a naučí se třeba i selským lahodným receptům. Během slunečných a teplých dní najde celá rodina útočiště u průzračného modrého jezera nebo přírodního bazénu na farmě. Tatínci si mohou užít grilování z kvalitního masa nebo ochutnávat různé druhy sýrů pocházející z blízkého okolí. Děti se mohou těšit na různé druhy domácích zvířat, se kterými si mohou pohrát a pomazlit. Na jaře jsou navíc louky plné čerstvě narozených mláďat. Na své si přijdou i rodiče, je možné se ubytovat na statku s vlastní vinicí a užít si večery spojené s degustací vín a ochutnávání dobrot.

Aktivnější dovolená v Jižním Tyrolsku se může také odehrávat v koňském nebo sedle jízdního kola. Nepřeberné množství cyklostezek nabízí výhledy na neskutečná panoramata, cestou zažijete plno zábavy, ale naučíte se i něco o zdejší historii a krajině. Cestou nesmíte vynechat koupel v příjemném a čistém tyrkysovém jezeru. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je horská turistika, ať už v létě či přes rok, i v zimě se můžete kochat krajinou. Stačí si od farmářů vypůjčit sněžnice a vyrazit na cestu.
5e53cefccb326obrazek.png
Krásné a útulné ubytování v údolí mezi Dolomity a Alpami na tradičních rodinných statcích v zemi kde je možné zažít 300 slunečních dní v roce. Díky bydlení přímo na statku poznáte dobré srdce místních hospodářů. Nejen, že vám předají během několika dní kus sebe, ale podělí se s vámi o svůj příběh a výsledek jejich práce, domácí jídlo. Ochutnat je můžete třeba během snídaně. Ta se zpravidla skládá z domácích či místních potravin té nejlepší kvality. Těšit se můžete na slanou i sladkou výbornou snídani, která vás zasytí a naplní energií. Některé farmy nabízejí i večerní degustace domácího vína či výběrových místních lahůdek jako jsou salámy, tradiční špek, či jiné dobroty. 

O skvělý pobyt a teplo domova se hospodáři určitě postarají, s hosty totiž zachází jako s členy vlastní rodiny. Kdo chce, může se navíc přidat a pomoct jim s každodenními úkony, jako je například dojení dobytka, sklízení ovoce a zeleniny nebo pečení chleba. Většinou jsou to neoblíbenější aktivity právě těch nejmenších návštěvníků.
5e53cf28c5b18obrazek.png

1. Bio statek Schnagererhof stojí na úpatí hory Ploseberg
s nádherným výhledem na údolí Eisacktal. Skvělá poloha pro turistiku a lyžování, necelých 7 km od města Brixen, kam byl vyhoštěn Karel Havlíček Borovský. Tento statek je jak dělaný pro rodinu s dětmi. Nejen pro ty nejmenší, ale tyto aktivity určitě ocení i jejich rodiče. Mohou totiž zažít tradiční den na statku a psychicky si odpočinout fyzickou prací. Jde o menší úkony jako je sbírání vajec, krmení krav, pečování o všechna zvířata. S tím spolu v ruce jde i zábava jako například skákání do sena. Při horším počasí je pro děti připravená herna, ve které nesmí chybět seno na stavění bunkrů. Na každém kroku lze narazit na chundelaté kočky z farmy, které se vždy rády pomazlí. Na zahrádce u statku můžete uždibovat zralé ovoce a zeleninu a ochutnat čerstvé kravské mléko je samozřejmostí.
5e53cf1869a7fobrazek.png

2. Luxusní statek Peterwies-Hof byl otevřen v létě 2015 se soukromým dětským hřištěm.
Na čerstvém vzduchu, sbližování se s přírodou a neskutečným výhledem na Dolomity. Milovníci jihotyrolské kuchyně si mohou vyzkoušet vaření tradičních dobrot na louce a ochutnávat místní speciality jako jsou třeba čerstvé jablečné mošty z okolních statků či mladá vína. To zní jako pohlazení pro tělo i duši.

3. Nádherný nově zrenovovaný historický statek Frötscherhof z 12 století.
Rekonstrukce byla provedena podle stavebně-biologických principů, ve stylu útulného domova a tradiční architektury z přírodních materiálů. Stojí na klidné, idylické samotě s jezírkem na koupání a se saunou v chatě u rybníka. Obklopují ho lesy
a kvetoucí louky. Děti si užijí spoustu zábavy v přírodním bazéně hned u statku. Každé ráno je tu možnost snídaňového koše přímo na pokoj, obsahuje výhradně čerstvé domácí pečivo, vejce, sýry, ovocné marmelády, ořechy a třeba i bylinky na čaj. Těšit se můžete na kouzelné výhledy, velmi příjemné krásné ubytování a čerstvé dobroty přímo z farmy.
5e53cf35e8719obrazek.png

Více informací o dovolené v Jižním Tyrolsku najdete ZDE

Objednejte si zdarma nový katalog (pouze v italském a německém jazyce) ZDE
5e53cf5aa9ad3obrazek.png 

Reklama