„Nemléka“ se kromě již zmíněných káv hodí k vaření i pečení. Samozřejmě jsou určena i k samotnému pití, můžete je používat všude tam, kam patří běžné kravské mléko.

Značka K-take it veggie, kterou najdete exkluzivně v prodejnách Kaufland, nabízí mnoho alternativ. Nejrozšířenější jsou výrobky ze sóji, ale najdete tam i další produkty z ořechů, mandlí, ovsa nebo rýže. Liší se hlavní surovinou, která jim dává specifickou chuť, ale také složením, a z výživového hlediska je dobré je střídat.

Posledními novinkami značky K-take it veggie jsou bio mandlové a rýžové mléka, které mají vysoký podíl mandlí, respektive rýže, a kokosové jogurty natur nebo s příchutí mango-maracuja s lahodnou kokosovou chutí. Mají jemnou krémovou konzistenci, vysoký podíl kokosového mléka a obsah vlákniny a nízký obsah cukru.

Kvalitu značky K-take it veggie dokládá úspěch Veggiegurtu v loňském roce v testování spotřebitelského časopisu dTest mezi 32 značkami. Je bio, bez přidaného cukru a výživovými hodnotami srovnatelný s běžnými jogurty. Navíc je skvělý, co do poměru kvality a ceny.

Tyto rostlinné alternativní mléčné výrobky jsou skvělé třeba na přípravu lahodného smoothie, které navíc posílí vaši imunitu. Stačí rozmixovat čerstvé ovoce nebo zeleninu, přidat semínka, ořechy nebo vločky, lžičku medu či agávového sirupu a doplnit sójovým mlékem či veggiegurtem.
Kaufland pod značkou K-take it veggie nabízí širokou škálu veganských a vegetariánských produktů, většina je v bio kvalitě a navíc za skvělé ceny. Na webových stránkách www.kaufland.cz najdete další veggie tipy i kuchařku. Tak je vyzkoušejte, určitě obohatí váš jídelníček.

Reklama