Přečtěte si přípěvek od maminky na mateřské dovolené, jany12345678.

Jsem maminka na mateřské dovolené, a protože nemám kravské mléko moc v oblibě, zkouším
různé druhy obilných či ořechových mlék.

Nejdříve jsem zkoušela vločkové mléko, kdy jsem v půl litru mléka povařila krátce ovesné vločky, asi půl hrnku, a potom je rozmixovala a přidala Granko. Můžu říct, že bylo výborné, neboť to byl můj první pokus a nezvyklá chutˇ.

Dále jsem objevila informace o mandlovém mléku. Oloupala jsem mandle, asi 10 dkg, přidala do půl litru vody a rozmixovala. V tomto případě však při ručním mixéru je to trošku obtížný, ale stále proveditelný úkol. Mléko jsem přecedila přes sítko a opět získala velmi výborný nápoj, z něhož byla nadšená i dvou a půl letá dcera. A přecezenou drť jsem si dala k ovesným vločkám na svačinu.

Neodolala jsem ani makovému mléku. Na to používám 7 dkg máku, namočím do 4 deci vody na 5 hodin, potom rozmixuji a přecedím přes dětskou plenku. A chutí jsem velice mile překvapená a s mandlovým mlékem patří mezi mé nejoblíbenější i díky vysokému obsahu vápníku.

V době nemoci dcery jsem byla zas nucená vyrobit domácího „Kulíška“ čili rýžové mléko. Recept mám od kamarádky. Povaříme cca 2 deci rýže s půl litrem vody do měkka. Opět rozmixujeme a můžeme přímo po schladnutí podávat doslazené Glukopurem.

Nalezla jsem i další možnosti výroby mléka z konopí, dýňových a slunečnicových semen, na jejich přípravu se zase moc těším. A co vy ostatní? Vyrábíte si své rostlinné mléko? ;)

jana.12345678

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Děkujeme Jani,
pěkný den
Saša

Reklama