Pokud máte malé děti, které baví čtení pohádkových příběhů, můžete se zúčastnit zajímavé akce, která bude probíhat v mnoha městech. Seznamte se s projektem „Rosteme s knihou“.


Přispět k péči o duševní vývoj (nejen) dětí a usnadnit rodičům práci prostřednictvím hromadného čtení a předčítání má za cíl nový projekt značky Rama „Rosteme s knihou“. Akce byla připravena u příležitosti uvedení nového rostlinného tuku Rama Idea!, podporujícího duševní rozvoj, na náš trh.

 

Projekt autorského čtení odstartuje v sobotu, 3. února, kdy bude Ivona Březinová předčítat dětem z knížky „Teta to zase plete“. Pokud máte děti ve věku od čtyř do deseti let a hledáte pro ně zajímavý program mezi 15 až 17 hodinou, přijďte do Městské knihovny v Praze. Pro děti je kromě čtení připraveno interaktivní představení divadelní skupiny „Listování“, která poté společně s dětmi  vytvoří pohádkové leporelo. Nejlepší leporela budou zařazena do soutěže o knižní poukázky na výstavě „Svět knihy“. Projekt „Rosteme s knihou“ bude probíhat v průběhu února a března celkem ve 13 krajských městech a v Praze, informace o jednotlivých datech a místech konání jsou připraveny na www.mojerama.cz.

 

Čtení zlepšuje jazykové schopnosti, má pozitivní vliv na rozvoj paměti, obohacuje děti o nové vědomosti, a dokonce posiluje jejich sebevědomí. Je prokázáno, že se čtenářský návyk vytváří do 12 let věku, tedy výlučně v dětství. Díky zvyku pravidelně číst se také zvyšuje pravděpodobnost, že bude dítě jednou studovat vysokou školu. Čtení je tedy vynikající výchovnou metodou. „Pravidelnému čtení je třeba děti naučit, ale v dnešní době na to většině rodičů nezbývá dostatek času,“ říká Ing. Radka Šimánková, produktová manažerka značky Rama. „Rozhodli jsme se tedy trochu pomoci, na děti kromě čtení čeká odpoledne plné her a zábavy, kromě toho budou moci také ochutnat naši novinku, Ramu Idea!,“ dodává Ing. Šimánková.

 

Vedle čtení ovlivňují duševní vývoj také další aktivity, např. učení, pravidelný spánek, sportovní vyžití a v neposlední řadě také správná výživa s dostatečným obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Jejich přirozeným zdrojem je mateřské mléko a maso tučných ryb, které by se v našem jídelníčku měly objevit asi dvakrát do týdne. Rybího masa je však ve středoevropské stravě dlouhodobě nedostatek. Právě o rybí tuk, potažmo omega-3, je obohacena Rama Idea!, která tak znamená přírodní a snadnou cestu k dostatečnému příjmu těchto živin. Každodenní konzumace Ramy Idea! po dobu jednoho týdne nahradí jednu porci tučného rybího masa.

 

Ke správnému duševnímu vývoji dětí mohou přispět hlavně rodiče. Stále více dětí dnes trpí emočními poruchami – díky spěchu, stresu a často i díky tomu, že tráví velkou část svého volného času před televizí nebo hraním počítačových her. „Děti potřebují prostředí s dostatečným množstvím vhodných podnětů – to rozhodně neznamená přesytit dítě a vyžadovat od něj nemožné, ale spíše podporovat jeho přirozené vlohy a motivovat jej k dosažení přiměřených cílů,“ říká speciální pedagožka PeadDr. Marie Kotábová. „Měli bychom mít vždy na paměti, že děti pro svůj vývoj potřebují od rodičů čas, prostor a také respekt pro vlastní zájmy. Největší chybou je, pokud se rodiče snaží prostřednictvím potomků realizovat své nesplněné touhy,“ dodává doktorka Kotábová.

 

Více informací o akci „Rosteme s knihou“, stejně jako o novince Ramě Idea! naleznete na www.mojerama.cz.

 

Navíc i u nás na webu můžete vyhrát krásné knížky pro děti! Stačí se zapojit do aktuální soutěže!

 

Reklama