Miss ČR 2003 Lucie Váchová (24) moderuje před televizními kamerami předpovědi počasí, a přesto se o meteorologii příliš nezajímá. Většinou chce prý jen vědět, jak bude zítra. To proto, aby mohla přátelům do telefonu odpovídat na dotazy o počasí. „Ve všech pojmech z meteorologie se nevyznám a jejich definici ani neznám. A ani to k moderování nepotřebuji," svěřila se Lucie.

 

Nedostačující znalosti meteorologie možná přispěly k tomu, že se bývalá Miss letos o prázdninách při výuce windsurfingu na rozbouřené hladině Lipenské přehrady málem utopila. A to za dozoru svého přítele, mořeplavce Davida Křížka (36)!

 

„Dál žiji jenom díky tomu, že jsem měla vestu," přiznala Lucie. "Bylo to ale nepříjemné, protože na mě při větrné smršti spadla plachta. Navíc mi chyběly síly dostat se na břeh. Byla jsem naštvaná na celý ten pitomý sport a napadlo mě, že surfovat už nikdy nebudu. Ale druhý den krásně foukalo a já jsem se už zas těšila na prkno. Člověk zkrátka musí umět překousnout první nezdary," vyprávěla.

 

Vodu tato okouzlující tmavovláska miluje. Ještě v době studií na střední škole často chodívala po ránu plavat. „Vždycky jsem si dávala tak těch třicet bazénů v pětadvacítce. To mi akorát stačilo. Slušná porce, co?" zasmála se.

 

Od chvíle, kdy se Lucie seznámila se současným partnerem Davidem, obdivně vzhlíží ke všem dobrodruhům. „To proto, že já žádný velký dobrodruh nejsem. Mám ráda svoje pohodlí a svou jistotu. Ale vážím si všech lidí, kteří se do jakéhokoliv nebezpečí pouštějí," prozradila na sebe.

 

Je pikantní, že ačkoli David Křížek dosud nevlastní platné doklady k vedení plavidla, stal se nejlepším jachtařem roku 2007. „Ty papíry můj přítel pořád ještě nemá. Teď už je ale brzy mít bude. Bylo už na čase!" upřesnila Váchová.

 

Lucie studuje na právnické fakultě. „Státnice mám dnes (18. 9.). Každý den vysedávám nad skripty tak třináct hodin denně," zachmuřila se modelka. Už dnes je ale přesvědčená, že právničkou nebude. „Mám spoustu kamarádů, kteří se advokacii věnují. Jenže jde o časově hodně náročnou práci. A já se chci věnovat především své rodině. Ovšem právničina mě hrozně baví. Ke všemu ještě studuji politologii, takže možná obě vzdělání skloubím a pokusím se pracovat jako tisková mluvčí. Ale to všechno ukáže až čas," uzavřela televizní rosnička a před pěti lety nejkrásnější dívka celé ČR.

Reklama