Nechce být ani chlupatá, ani kamenována kvůli jedinému chloupku. v tom jí dáme asi všechny za pravdu. Dokonce jako první čtenářka, dnes otevírá téma holení třísel. Jak moc a jestli vůbec? Přečtěte si její zajímavý příspěvek

Děvčata, hezký den nám všem, oholeným i neoholeným. Možná mám výhodu, možná nevýhodu, že se psaní na toto téma účastním poprvé (ani jsem radši nečetla staré příspěvky). Podle komentáře redakce je to sázka do loterie, buď budu originální, nebo budu opakovat, co zde již bylo mnohokrát napsáno. Předem se omlouvám, budu-li vás nudit.

Upřímně, snad bych na tuto hozenou rukavici ani nereagovala, jenže....nový depilátor by se mi prostě hodil A tak musím s kůží na trh, třeba se na mě štěstí usměje.

Když jsem se poprvé holila v podpaží, nebylo to holení, bylo to spíše stříhání. Vždy jsem se hodně potila a bylo třeba s tím něco udělat. Žiletky jsem se bála, tak jsem sáhla po nůžkách a vzala, co se dalo. Když jsem zkusila zušlechtit svá třísla, nůžky na to nestačily. Sáhla jsem po holítku.

Nadělala jsem víc škody než užitku, než jsem zjistila, že mám jít po směru, ne v protisměru, což je mi, možná bohužel, vlastní. A nohy? To byla také taková malá vyšší dívčí. Mám výhodu blondýnky, jsem sice hodně chlupatá, ale chloupky mám světlé. Mamka mě před holením vždy varovala, prý holením chloupky tmavnou a sílí. Je to fakt, děje se to. Až po letech se mi máma přiznala, že v mládí své holeně otrhávala pinzetou, není divu, že dnes už jí tam skoro žádný porost neroste.

Když jsem poprvé sáhla po depilátoru já, bylo to dost dramatické. Asi jsem v té době měla hodně nízký práh bolesti. Mravenčení za krkem jsem cítila snad ještě týden po „zákroku“. Na druhou stranu, když jsem na kosmetice viděla, jak vypadá taková depilace prostřednictvím teplého vosku, bylo mi hned jasné, že to je něco, co bych já nikdy nepodstoupila. Přece jen, vlastní ruka je šetrnější - bolí? Cuknu  A depilační krémy? Śkoda peněz, zkusila jsem, nefungovalo to....

Dnes mám vztah k holení vyřešený. Jsou chvíle, kdy si ulevím, a nejsem na sebe tak přísná, na druhou stranu vím, že ne vždy si mohu lenoru dovolit. Jediné, do čeho už nikdy nepůjdu, je úplné vyholení „trojúhelníku“. Zkusila jsem to, bylo to peklo. Dorůstání strašně svědilo. Denně se holit nehodlám a dorůstání v této oblasti je vážně nepříjemné.

Na druhou stranu nechápu ženy, které svůj porost neregulují, téměř po kolena sahající „lokny“ odradí i ženu, která jen tak po očku mrkla na kolegyni ve sprše bazénu.

Asi bych to celé shrnula fádním prohlášením „všeho s mírou“. Nechci být chlupatá a nechci být kamenována kvůli jedinému chloupku. Holky, zdravý rozum, to je, oč tu, i v tomto případě, běží.....

RosaGloriaDei

Milá RosaGloriaDei, děkuji, že jste dnes odvážně rozšířila naše téma

Co vy na to, milé ženy-in? Jak moc holit třísla? Máte některá z vás odvahu o tom napsat? Znáte nějakého muže, který je pro přírodní vzhled třísel? Připadá vám nechutné, když koukají chloupky z plavek?

Napište nám svůj názor na redakce@zena-in.cz

Reklama