Jakou, to už se dozvíte v posledním příspěvku dnešního tématu, jehož obsahem byl Fenomén Angelika. Posílá ho čtenářka RosaGloriaDei.

Krásný slunečný den všem,
Angeliku mám ráda od malička, ani nevím, kdy jsem ji viděla poprvé. Vždy znovu se na ni ráda podívám, i když je pravda, že rozhodně nejsem ten správný fanoušek, protože fakt, že ji nejspíš teď někdy dávají v televizi, jsem zaznamenala až díky ž-in :-) Přes léto totiž televizi téměř nezapínáme a od ledna, kdy jsme odhlásili předplatné MF Dnes, musím hledat televizní program na Netu, což se mi kolikrát „jen tak“ jednoduše nechce.

Knížku jsem nečetla, nikdy mě nebaví číst, co jsem již viděla ve filmu. Naopak, to ano, když se mi kniha dostane do rukou jako první, je prostor pro fantazii, když je však až po filmu, ztrácí pro mě to správné kouzlo. Výjimkou by mohl být román Jíst, milovat, meditovat, který jsem koupila mamce po návštěvě kina jako dárek (ona v tom kině s námi nebyla). Už uběhla dostatečně dlouhá doba na to, abych si ji i já pokusila užít a neviděla v náručí Javiera Bardema Julii Roberts :-) Ale to už odbočuji…

Proč vlastně dnes píši? Abych doplnila ještě jednu kostku do skládačky Angelika. A tou je muzikál. Já sama jsem jej viděla v divadle Broadway dvakrát a upřímně musím říct, byť se možná budu rouhat, že Joffrey v podání  Zbyňka Frice snad ještě překonal Joffreye filmového.
Marian Vojtko, kterého jsem v této roli viděla podruhé, má sice krásný hlas, ale chybí mu to „něco“, co mě u Zbyňka doslova posadilo na zadek (podruhé hrál Z. F. básníka Špínu a i tam „to přirozeně bylo“).
Ani v muzikálu nechyběla ona úžasná scéna se sochou, ze které jistě běhá mráz po zádech nejedné z nás. Bohužel, tu správnou ukázku jsem nenašla, tak alespoň toto:

RosaGloriaDei

pozn.red.: Text není redakčně upraven

___________________

Ano, muzikál tu nezmínil nikdo, to je pravda. A přiznám se, že já jsem na něj raději ani jít nechtěla, chtěla jsem si zachovat jen tu jednu jedinou Angeliku.
I když tím neříkám, že musel být špatný, to určitě ne.
Děkuji za ukázku, kterou se vlastně s dnešním tématem loučíme.
A samozřejmě posílám srdečný pozdrav do Strážnice :)
Saša

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama