Po dlopuhé době tady máme zvláštní exemplář - psa, který nerad spí v posteli. Svůj příspěvek o něm nám poslala čtenářka Heligona a my jí děkujeme.

U mých rodičů se dnes zabydlel v pořadí již třetí pejsek. Ti první dva byli bráni jako moji, protože jsem si je vyškemrala. Musela jsem se tedy o ně starat. První byl drobný jezevčík Ron.

Naši přivezli malé hnědé klubíčko. Něměla jsem žádné zkušenosti, co s ním. Vyhrabala jsem někde papírovou krabici, vyplnila ji nějakým starým oblečením, přidala budík a krabici si přistavila k posteli. Tím začal kolotoč. Večer pejska uložit, jít spát a když uslyším kňourání, popadnout psa a seběhnout s ním schody na ulici. Tam se děťátko vyčuralo a zpátky. Položila jsem si ho do postele a když usnul, něžně jsem ho přemístila zpátky do krabice. Tohle asi tak pětkrát za noc. Jedné noci jsem venčila jen jednou a pak spala až do rána. Žádné vstávání, spali jsme oba celou noc. Hádáte správně, uspávala jsem tak efektivně, že jsem sama usnula a pes zůstal se mnou v posteli. Od té doby už musel usínat sám, aby si nezvykl.

Další byl Ronek č. 2, kříženec jezevčíka. S ním už se tolik nenadělalo. V krabici jsme vyřízli otvor, aby mohl courat dle libosti a tu jsme umístili na dvůr. Když trochu povyrostl, dostal nádhernou boudu. Ta byla vystlána kobercem, zateplena polystyrenem a tak velká, že by se do ní vešel třikrát. Záhadou bylo, že do ní nikdy nevlezl. Spával zásadně na zápraží a v zimě jsme ho pouštěli do domu. Každý si k posteli přiložil deku nebo starý kabát a pejsek v noci cestoval od jednoho k druhému. Tu zaňafal, tam zakňoural, abychom o něm věděli.

Do postele však nikdy nešel. Nesnášel na sobě jakékoliv oblečky a z peřiny měl panickou hrůzu. V posteli jsem ho našla jen jednou, když se porval s pětkát větším psem a ten ho kousl do zadku. Asi chudák nevěděl, jak si přes tu bolístku lehnout, tak použil můj polštář jako nárazník. Když jsem ho vykázala na místo, tak ještě dlouhou dobu stál a vyčítavě ne mě zíral, než se s nejvyšší opatrností skulil na deku.

Teď mají naši Ronka č. 3, zlatého labradora. Ten chvíli neposedí ani nepoleží a spát ho vidět moc není. Nicméně bouda od č. 2 je konečně využitá a tenhle v ní spí pravidelně.

Heligona

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No vida, a pak že se nenajde pes, který spí v boudě. A dokonce rád.

Kde spí váš domácí mazlíček? V boudě, na pelíšku, v kotci, nebo v posteli? Napište nám o tom, kde je nejoblíbenější místo vašeho domácího mazlíčka. A nemusí to být jen pes, nebo kočka. Místo v našem tématu je pro každého domácího mazlíčka

redakce@zena-in.cz

Reklama