Miss Roma International 2009 Tereza Zámková prohlásila, že nechápe, proč Romové chtějí jet pracovat do Kanady, když je práce v Česku dost. Tvrdí, že když mají peníze na letenky, mají je i na živobytí v Česku. Přečtěte si náš krátký rozhovor s nejkrásnější cikánkou planety.

Jak hodnotíte odchod některých romských spoluobčanů do Kanady, kde žádají o azyl?
Nechápu to. Práce u nás je, tak nevím, proč chtějí pracovat v zahraničí. Když mají lidé peníze na letenky, tak mají i na živobytí v České republice.

Co říkáte tomu, že Kanada zavedla vízovou povinnost pro občany České republiky?
Tím, že doma nemám televizi, která je pouze žroutem času, tak politické dění moc nesleduji.

Myslíte si, že je možné, aby se romské dívky objevovaly na prestižních módních molech?
Myslím si, že určitě ano. Pro lidi, kteří tuto práci dělají, je důležitý každý člověk a tmavé barvy pleti se dá určitě využít. Do budoucna bych se práci modelky chtěla věnovat, pokud k tomu bude příležitost, nebo tuhle profesi alespoň vyzkoušet.

Přihlásila jste se na soutěž sama, nebo vám k účasti někdo pomohl?
Impuls přišel od mého přítele, který chtěl, abych vyzkoušela fotomodeling. Věnuji se tomu v posledních dvou letech a na Miss Roma mě přihlásil právě on.

Jak vám soutěž změnila život a jak se vyrovnáváte s popularitou?
Soutěž mi dodala sebevědomí. S popularitou to není tak hrozné. Zajímají se o mě některá média a občas mě poznají lidé v metru. Rodina a přítel jsou na mě pyšní. Zatím jsou to samé pozitivní věci.

Zvažovala jste se přihlásit i do jiných obdobných soutěží krásy?
Určitě chci zkusit poslat přihlášku do Miss ČR, pokud zde nebude výškový limit, protože měřím 162 centimetrů. Ale zase se říká, co je malý, to je hezký.

Tereza Zámková

Tereza Zámková

Je aktuálně nejkrásnější Romskou dívkou planety!

Titul Miss Roma International 2009 získala dvaadvacetiletá marketingová poradkyně Tereza Zámková v sobotu 4. července 2009 v makedonském Skopje.
Mezinárodní volby romské královny se mohla zúčastnit díky vítězství v soutěži Miss Roma Praha, kterou pořádá městská část Praha 7.

Fotografie: FACEBOOK

Reklama