cikáni

Kdybyste se vy nebo já nebo kdokoli rozhodli, že se v naší zemi utáboříte na zákonem chráněném místě, vyfasovali byste tučnou pokutu a z místa byste byli obratem strážci zákona vyhozeni.

Naprosto správně, protože přece kdo se má co válet po chráněném místě, že?

Od toho jsou kempy, kde si řádně zaplatíte a v místě najdete i zdroj vody, toalety a například popelnice.

Připadá vám to normální? Mně také a většině obyvatel naší země a patrně i obyvatelům jiných zemí, kde fungují zákony. Vždyť přece všude platí nějaké zákony. Pro všechny jsou pak logicky stejné.

Logicky stejné?

Je bezesporu velice smutné, co se před pár dny přihodilo jednomu mladému muži ze skupiny Olašských romů z Rumunska, kteří se blízko Staré Boleslavi rozhodli strávit v početné skupině část prázdnin.

Mladý muž  se téměř utopil. Byl zachráněn náhodným kolemjdoucím, který je skromně v anonymitě. Přes veškerou snahu lékařů je mladík stále ve vážném stavu a pečují o něho lékaři vinohradské nemocnice.

Jeho příbuzní se ponejprve rozhodli počkat na vývoj jeho stavu přímo před nemocnicí. Později jejich už tak početné řady rozšířili další příbuzní a přátelé, kteří obratem dorazili, aby podpořili ty, kteří se rozhodli podpořit podporující.

To bylo na areál nemocnice už mnoho, a tak se přes protesty radnice a logicky stejné zákony, celý spolek přestěhoval do chráněné oblasti blízko Počernického rybníka.

Trávu pálí, kolem kálí…

Jestli se chcete jít podívat, jak to vypadá, když se totálně devastuje krajina, pokud vás zajímá, jak lze beztrestně vypalovat trávu tam, kde se normálně nesmíte pomalu ani nasvačit, pokud se chcete přesvědčit, jak voní příroda, do které chodí libovolně na velkou několik desítek lidí a kde se válí použité vložky i zbytky potravin, jak vypadá dosud krásný rybník po té, co jej „obohatíte“ o hromadu odpadků, jeďte se podívat do Počernic.

Patrně také spatříte bezmocné strážce zákona, jak tomu všemu v rámci zachování jakési demokracie, nečinně přihlížejí.

Můžete si poslechnout hygieniky, kteří už jen odpočítávají hodiny do vypuknutí epidemie žloutenky. Uvidíte i bezmocné radní a zděšené obyvatele Počernic.

Proč je prostě nevyhodí?

Inu protože nikdo už dnes netuší, co si vlastně v rámci uplatnění zákona, který má platit pro všechny, můžeme dovolit k Romům a nevystavit se při tom zdviženým ukazovákům všelijakých organizací a spolků na „ochranu nebohých“.

Jen bych teď byla ráda, kdyby mi někdo objektivně řekl, na které straně jsou vlastně ti NEBOZÍ.

Reklama