Přeji krásné slunečné dopoledne!

Dnešní téma na Žena-in je velice aktuální a v tuto dobu hodně diskutované.

Snad v každém městě žije nějaká menšina. U nás to jsou například Rómové. Abych řekla pravdu, už jsem si docela zvykla. Bydlí asi 100 metrů od našeho domu. Mají pro sebe celý dům a nikdo snad nemá tušení, kolik jich tam bydlí. Museli jsem si zvyknout na spoustu věcí, např. špinavá ulice kolem nich, děti jsou tak strašně sprosté, že radši zavírám okno, když jdou kolem. Jejich soused (náš známý) si musel pořídit i psa (hodně velkého), poněvadž mu přelézávali přes plot a kradli slepice.

Nedávno jsem jela autobusem a slyšela jsem rozhovor dvou studentů (tedy Romů) střední školy. Ptal se jeden druhého, jestli jdou do školy, řekli si, že ne, proč, nikdy nás nevyhodí, to by byl rasismus. A připadalo jim to strašně legrační. Jestli to půjde takhle dál, bude se většina podřizovat menšině, no kdo ví, jestli to už tady takhle není.

Jistě žijí u nás samozřejmě i Vietnamci, ale o těch snad nikdo neví, nemám tušení, kam jezdí, když se u nás zavřou obchody. Všichni mluví o tom, že nám berou práci. Jistě něco na tom pravdy bude, ale mně to nějak moc nevadí. Přiznávám se, radši si koupím 4 trička za 600 (i levněji) než jedno za tu samou cenu.

Nemám zkušenosti (zatím) s menšinou, jako jsou gayové či lesbičky. Můj přítel tuto „komunitu“ nesnáší a mně to strašně moc vadí. Kdyby to aspoň pořád neříkal, vždycky když si sedneme před televizi a zapneme VV, začne: Vladko, zase brečí, to může být jedině bu … Nebo když to tedy přepnu na Vypadáš skvěle a je tam Petr Lesák, říká to samé. Kdyby to nevěděl, nic by proti nim neměl.

Jasně je to každého názor, jestli přijme gaye a lesbičky, ale aby je pořád pomlouval a zatracoval je, to je opravdu přehnané, nemyslíte?

Yanina


Nakousla jsi téma o nejvíc diskutované národnostní menšině u nás - za odvahu Ti posílám přípravek Pharmaton Activit.

Problém přítele s jeho vztahem zkus prodiskutovat, třeba změní názor.


editorka Mira

Pomohou čtenářky Yanině? Má některá podobné zkušenosti s Romy?

Pište!

Dnešní téma

Jaký máte vztah k menšinám?
Vadí Vám děti cizinců v našich školách?

Xenofobie a rasistické skupiny - víte o nich?
Registrované partnerství homosexuálů, souhlasíte s ním?
Co nebo kdo jsou podle Vás menšiny?
Pište, nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!

redakce@zena-in.cz


Reklama