V ruchu a stresu dnešní doby žije mezi námi jeden bezmezně šťastný pár.

Romeo s Julií se poznali na vysoké škole a vyzařuje z nich láska a spokojenost. Před třemi roky se jim narodil synek, který se celý potatil. Tak se Romeo zamiloval znovu, a to do svého syna. Chodí s ním hrát fotbal ven na dvorek, učí ho jezdit na tříkolce a hraje mu na kytaru. Párek k pohledání, radost pohledět.

 

Julie byla tři roky na mateřské.

Vychovávala synka, vařila kašičky, chodila s kočárkem do parku a vytírala umatlané podlahy. Nedávno konečně mohla jít zase do práce, kterou vnímá jako velmi příjemnou změnu svých denních náplní. Domů se vždy těší, spěchá pro synka do školky a čekají na Romea doma.

 

Ten přichází a už v předsíni jde na kolena.

Hraje si s malým třeba celou hodinu a Julie se na ně většinou se zalíbením dívá. Je to přeci krása, vidět chlapa, který se věnuje jejich dítěti. Leze po bytě po čtyřech v kalhotech od obleku a pak se diví, že je má odřený. Na syna šišlá, a tím jí jde příšerně na nervy! „No tak, potěm! Potěm ti můj kjučínku!“ To by ho zabila v tu chvíli..
Tím v podstatě večer končí, malý spí a jdou spát. V posteli ještě Romeo básní o tom, jakého mají skvělého syna. Pak usíná, ale Julie ještě hledí do tmy…

 

Kompletní a zdravá rodina je něco dokonalého.

Pořád si to dokola říká a snaží nemyslet sama na sebe. Sex přece není všechno. A nejde možná jen o sex. Jde o to, že o ni nikdo nestojí, jde o to, že stárne. Cítí každou novou vrásku a nesnáší ten špek, který ji zbyl po těhotenství. A Romeo si nevšimne, že má již týden nový účes a že zase začala nosit podpadky, i když jsou nepohodlné. Rodina je štěstí, velké štěstí…

 

Josef je kolega.

Je to takový profesionální lichotník s širokými rameny. Hned první den v práci, na ni mrkal. Zprvu si myslela, že je to legrace a také zahlédla jeho koketování s dalšími ženami ve firmě. Začaly jí ale dělat moc dobře jeho komplimenty. Jejího nového účesu si všiml, když vešla do dveří kanceláře. „Tedy ty jsi nádherná, ten účes ti dodal hroznej šmrnc. No pojď ke mně blíž, ať si tě pořádně prohlédnu… Ty máš taky nový parfém?“

 

Těmto jeho výpadům se směje.
Josef to přehání a jí to připadá komické. Jeho komplimenty doprovází zvonivým smíchem a snaží se předstírat, že je ihned zapomene. Ale v noci, když hledí do tmy, vždy se jí myšlenky na Josefovy lichotky vloudí do mysli.

 

Včera se s Josefem vyspala.
Dokonce v čase oběda. Josef přišel s klíčem od pokoje nedalekého hotelu. Celou dobu jí lichotil, všímal si jejích předností a nakonec ji nádherně … pomiloval. „Po“ přihodil pár dalších trefných komplimentů. Z hotelu odcházela jako znovuzrozená se samovolným širokým úsměvem, připadla si jako v oblacích, na svých podpatcích se jen nadnášela…

 

Měla trochu výčitky…

Ale Romeo po příchodu domů padl na kolena a jí si ani nevšiml. „Ťu, ťu, ty můj chlapečku. Čopak jste dělali celý den? Byli jste hodný?“ V Julii trochu hrklo, ale když se nadechovala k odpovědi, lezl už Romeo po čtyřech do koupelny. Už ji neposlouchal. Hráli si na pejsky, tak začal trochu poštěkávat. Když se synem hráli na kytaru, bylo jí nádherně. Dokonce měla pocit, že si to poprvě skutečně vychutnává.

 

I to šišlaní jí připadalo roztomilé. S úsměvem, který ji vydržel až do doby, kdy se v posteli zahleděla do tmy, ladně prošla celým, tolik stejným večerem.

 

Svou rodinu totiž miluje nade vše.

 

Co tomu říkáte?

 

Reklama