První příspěvek přišel už o víkendu a je od čtenářky s nickem Romca2. Vystřelila si z ní její kamarádka, a aby toho nebylo málo, tak ještě i kamarádčina maminka. Více v příspěvku.

Dobrý  den, píšu k dnešnímu tématu žertíky.

Jeden takový žertík jsem zažila nedávno. Z Austrálie se přijeli na pár dní podívat do Čech moje kamarádka ze školy s její maminkou. Bydlí tam už dvacet let. Volala mi několik dní dopředu, že přiletí a jestli se uvidíme a nebude mi vadit, když přijde na návštěvu i s maminkou. Samozřejmě, že mi to nevadilo, její maminku si jako malá pamatuji, měla jsem ji moc ráda. Pamatuji si, že byla vždycky taková voňavá a krásná.

Obě přijely na návštěvu v sobotu odpoledne, s tím, že u nás i přespí. Jaké bylo moje překvapení, když z auta nevystoupili dva, ale tři. Ten třetí byl velice pěkný mladý chlap v bílých kalhotech, krásně opálený, prostě fešák.

Kamarádka vyběhla z auta jako namydlený blesk, protože se jí prý chtělo už po cestě hrozně čůrat, jen letmo mě pozdravila, kde máte záchod ???a že hned přijde.

Její maminka se mi mezitím omlouvala, že přijeli tři, jestli mi to nevadí, že půjdou když tak klidně do hotelu.

„Ale co byste chodili  do hotelu?“ Řekla jsem, konečně poznám  s kým Alča (kamarádka) žije. Maminka se tak nějak divně zatvářila, ale nechala mě v tom, že je to Alčin přítel. …
Ta když přiběhla ze záchodu, tak mě políbila, uvítala, : „no vy už se znáte, ne? To je Alex, máma…,“
„jasně už jsme se seznámili.“

Celé odpoledne mě bylo divné, že se Alex k Alči moc neměl, anglicky moc neumím, tak jsem se nevyptávala , asi se chová před budoucí tchýní cudně, napadlo mě.

Večer jsme si šli všichni, i s mým přítelem do vinárny, kde se i tancovalo. Alčina máma pořád tancovala s Alexem, plazila se po něm jako liána, až jsem se kamarádky zeptala, jestli ji to nevadí, že jí máma tak trochu jede po příteli.
„Po Alexovi? , Ale vždyť ten patří k mámě, já přítele nemám.“
Tak to byl pěkný trapas. Ty dvě mě v tom nechaly celé odpoledne a kdybych se nezeptala, tak bych to nevěděla asi ani dnes.
Později jsem se dozvěděla, že Alča žije v Austrálii s přítelkyní, ale bylo ji blbé s ní přijet a její máma…,to je pořád taková kočka, že se tomu Alexovi vlastně ani nedivím. Ale mohla mi to říct klidně hned :)

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________________

Povedený příběh. Holt ženy v Austrálii (podle statistik, nejlepší zemi světa) umí žít. A maminka vaší kamarádky je toho důkazem.
Děkuji, že jste napsala a pokud jsou ještě obě v Čechách, tak je pozdravujte (vlastně všechny tři)
Pěkný den
Saša

Téma dne: Kamarádské žertíky

aneb kdo vás kdy vypekl, nebo vy jeho?

 • Máte nějakou vypečenou kamarádku, nebo kamaráda?
 • Jakým povedeným žertem vás překvapil, pobavil
  …nebo naopak, nazlobil?  
 • Děláte i Vy sama vtípky svým kamarádům a známým?
  Nebo je nemáte ráda?
 • Máte hranice – odsud, posud?
 • A co vtípky vašich dětí? Ty bývají hodně vypečené.
 • Vzpomeňte na něco veselého.
  nebo také prozraďte, zda vbrzku něco chystáte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkně vypečeným dárkem: vtipným hrníčkem s miminkem a náhrdelníkem, který je v něčem velmi zvláštní. V čem, to prozradím až v závěrečném vyhodnocení „šťastné výherkyni“ :)
Tak pište, pište …

nahrdelnik

Reklama