I taková „přezdívka“ se může na škole objevit. Možná se zdá někomu drsná, ale po přečtení příspěvku od čtenářky s nickem Romca2 zjistíte, že onen učitel si ji opravdu zaslouží.  

Nevzpomínám si na přezdívky, které jsme dávali učitelům, snad jsme ani žádné nedávali.. Zato jednomu učiteli jsme neřekli jinak než debil.

Stěžovali si na něho žáci i rodiče , také ostatní učitelé, ale byl to synovec ředitelky, tak ho nešlo vyhodit. Hrál se na velikého frajera, liboval si v tom, když mohl žáka pěkně podusit, nikdo snad u něho nikdy nedostal jedničku. Učil matematiku a fyziku.
Nechal propadat spoustu žáků a říkalo se, že potom si bral od rodičů peníze, aby jim dítě nenechal v posledním ročníku propadnout. Nikdo mu nic nedokázal a když si na něho šel někdo stěžovat k ředitelce, tak to zametla pod stůl.
nejhorší však bylo, když nechal propadat deváťačky a potom si je zval do kabinetu, kde jim naznačoval, že by propadnout nemusely. Také jsem byla v kabinetu a řekla jsem mu na rovinu, co si o něm myslím a že si na něho budu stěžovat. Řekl mi, ať si klidně stěžuju, že mi to stejně nebude nic platné a stejně propadnu. Nakonec mi dal trojku, asi se zalekl, protože jsem opravdu chtěla jít i na policii. Asi jsem to měla udělat, protože co vím, tak na té škole učí pořád a dělá problémy žákům , hlavně holkám. Jenže dokud bude mít nad sebou ochranou ruku jeho tety, ředitelky, asi s ním nikdo nic neudělá. Nikdo mu nic nedokáže. Je to prostě debil.

Romca2

Pozn. red::Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Tak to je síla. Je jen otázkou času, kdy nějakou tu školačku „zneužije“. Měli by se žáci společně domluvit a opravdu to nahlásit.
Ale těžko se radí, když člověk není přímo u toho.
Děkuji, že jste napsala, určitě jste ráda, že už jste z té školy venku..
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Přezdívky učitelů a profesorů

 • Vzpomenete si ještě na přezdívku svého třídního učitele (profesora) i jiných učitelů (profesorů)?
 • Měli je, už když jste přišli na školu, nebo vznikly až za vaší docházky?
 • Seděly k nim přezdívky i vzhledově?
  Nebo spíše povahově?
 • Byla jste někdy vy sama iniciátorkou přezdívky?
 • Jaká byla nejvtipnější přezdívka, kterou měl váš kantor?
 • Myslíte, že i přezdívky prochází vývojem?
  (př. že jsou vulgárnější, drsnější…)
 • Setkaly jste se někdy s tím, že se učitel nebo profesor oproti své přezdívce ohradil?
  atd. atd...

Zavzpomínejte na svá školní a studentská léta, zavzpomínejte na své kantory-ideály...

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním milým dárkem, kuchařkou zvanou Hovory s řezníkem (a propos, jednomu z učitelů na základní škole jsme říkali řezník. (ale to není on :))

darekk

Reklama