Když se řekne teplá večeře, naskočí mi pokaždé na zádech husí kůže. Ne, že by to tak bylo odjakživa.

Byly doby, kdy jsem, coby žena na mateřské dovolené, občas uvítala změnu svého stereotypu a s pečlivostí a láskou sobě vlastní občas svému milovanému něco dobrého uklohnila. Od té doby se ale mnohé změnilo.

Za prvé už nejsem pár let na mateřské, za druhé už nevařím jen pro svého manžela a za třetí jsem zjistila, nebo lépe řečeno, byla jsem v tom utvrzena manželem a širokým okolím, nejsem taková ta klasická domácí hospodyňka.

Ne, že bych se vaření, štupování ponožek, pletení, vymýšlení receptů a vyšívání kytiček na ubrousky pro děti do školy přímo vyhýbala, ale považuji to za hroznou ztrátu času a jednoduše mě to nebaví.

Proto jsem všechny tyto činnosti omezila na nejnutnější možnou dobu a raději chodím s dětmi do kina, plavat, jezdit na kole nebo si čtu. Buchty peču nejrychlejší hrnkové a byly doby, kdy děti byly tak vděčné, že jim maminka něco dobrého upekla, že nehledě na spálené nebo nepovedené kousky, vydlabávaly většinou už teplou buchtu lžičkou z formy, protože málokdy šla vyklopit.

Ale se vší skromností musím říct, že je dnes ze mě už opravdu dobrá kuchařka a manžel jen málokdy uteče k mamince na něco dobrého...,o)))

Ale zpátky k teplým večeřím. Musím příznat, že jsou aktuální jen párkrát do roka, na narozeniny a svátky mých miláčků.

A proč je nemám ráda? Je to jednoduché. Z práce přijíždím domů kolem půl šesté. Utahaná jako kotě, s hlavou plnou problémů z práce. Doma binec, který moje dvě dcery prostě neměly čas uklidit, a jestli máte doma puberťačku a malého mazánka, tak víte, o čem mluvím.

Takže večeře pro mě znamená: uklidit stůl v kuchyni, ať mám vůbec, kde začít vařit, umýt si k tomu potřebné nástroje, uvařit, uklidit po sobě ten nový binec, znovu umýt nádobí, prostřít, zavolat všechny, ať jdou, než to bude studené, vyhodit kočky, které jsou v kuchyni dřív než děti a manžel, nachystat na talíře, zapálit svíčky, zavolat všechny podruhé, protože v televizi hraje něco hrozně báječného, pětkrát za minutu napomenout děti, ať se nepošťuchují, vstávat neustále od nedojedeného jídla, přidávat ostatním, co jim zrovna došlo, a  odstranit horký vosk z mé mladší dcery.

Do toho poslouchám problémy svého manžela a vřískajícího Daniela Landu z dětského pokoje.... Počkám, až všichni dojí, a se žaludečními vředy dojím svůj zbytek večeře, který mi leží v žaludku do půlnoci jako kámen, protože nejsem zvyklá tak pozdě jíst.

Uf, ještě se někdo diví, proč nemám romantiku teplých večeří, kdy se sejde celá rodina, ráda?

Krásný den  přeje Simča


Simčo, já zatím vařím přítelovi večeře s nadšením, a pokud nejsem příliš unavená, tak mě to opravdu baví. Asi to teprve přijde...:-).

Možná by jednou mohl uvařit Váš manžel. A Vy byste si vyzkoušela, jaké to je, nereagovat, když potřetí zakřičí: "Večeřeeeee!" :-)

Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište a posílejte fotografie na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!

Reklama