Nejznámější příběh o lásce je bezesporu Shakespearovo drama Romeo a Julie. Toto téma se nyní dočkalo netradičního zpracování jako romantický muzikálový příběh, který se odehrává nejen na klasické scéně, ale především na ledě.
Tvůrci muzikálu, který je světovou raritou, Jindřichu Šimkovi, se tak podařilo spojit v jednom projektu krasobruslaře, herce a muzikálové hvězdy.

Chcete se na tento muzikál podívat? Pak se zúčastněte naší soutěže, kde můžete vyhrát lístky!

Divákům se v hudebním díle skladatele Borise Urbánka představí světová krasobruslařská špička a české muzikálové hvězdy, které nechají v působivých scénách na ledě ožít renesanci.

V muzikálu s pětasedmdesáti účinkujícími se v rolích Romea a Julie představí trojnásobní mistři světa Radka Kovaříková a René Novotný, jako lstivý a výbušný Tybalt vystupuje olympijský vítěz Alexej Urmanov s alternací Ruslana Novoselceva, a role bezstarostného Merkucia byla ušita jak na míru akrobatovi na bruslích Armenu Saakianovi ze Spojených států.

Na textech písní si dal záležet Jaromír Nohavica, který souhlasil teprve po dlouhém přemlouvání. Hudba Borise Urbánka učarovala nejen panu Nohavicovi, ale také našim předním zpěvákům.

Lucie Bílá prohlásila, že si nenechá roli Julie ujít. A tak se také stalo – roli nejen nazpívala, ale rovněž úžasně namluvila.

Z dalších zpěváků se v muzikálu na ledě představí Bohuš Matuš (Romeo), Kamil Střihavka (Tybalt), Bohouš Josef (Merkucio), Petr Janda (Benvolio) nebo Věra Špinarová (matka Kapuletová).

Ať máte doma pecivála, turistu nebo kulturistu, chyťte ho za ruku a třeba i dovlečte na zimní stadion. Nakonec nebude litovat, neboť i v něm se určitě probudí rytířská vášeň při šermu, který je vůbec poprvé na ledě s ostrými zbraněmi.

Tvůrci se rozhodli Shakespearovo dílo zakončit tak, abyste neodcházeli domů zdrceni. Při závěrečné písni se totiž všichni účinkující, včetně samotného Shakespeara (Jiří Korn v alternaci s Janem Přeučilem), který provází celým představením, sejdou na jevišti a v písni Poselství lásky vzkazují všem: Snáz žít se dá, máš-li rád, snáz žít se dá, máš-li ráda.

Pokud si chcete vychutnat Romea a Julii na ledě s obrovskou scénou (10x30 m), otočným jevištěm, tryskající fontánou, renesančními kostýmy z pravých italských látek (jenom flitrů se použilo 16 000 metrů, zlatých a stříbrných port 7 km!), kouzelnickými triky, létáním a salty, pak je třeba pořádně se obléci, aby vám během téměř tříhodinového představení nebyla zima.

Dopřejte si romantický večer s Romeem a Julií na ledě jako dárek před Vánocemi…   

 Chcete-li soutěžit o vstupenky na toto lední představení, vstupte ZDE  
Reklama