Být tak alespoň na jediný den zámeckou paní. Která z holčiček si právě tohle nepřála? Splňte si dávný sen ve váš svatební den. Podívejte se na romantikou nabité české skvosty, kterým nelze neříct ANO.

Radíč, svatba s šarmem Francie

radic

Barokní zámek Radíč se nachází v údolí malebné krajiny Příbramska.

První zmínka o něm je z roku 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče. Původně zde stávala rytířská tvrz.

V současné době panství soukromého vlastníka, který zámek od roku 2010 pravidelně zpřístupňuje veřejnosti. Konají se zde kulturní a společenské akce, v jižním křídle je nainstalována expozice, kudy je veden hlavní prohlídkový okruh.

Ve váš svatební den jej můžete mít celý jen pro sebe.

Cena za obřad: od 4 500 Kč.

radic

Zdroj foto: Zámek Radíč


Červená Lhota, zámek princezen

lhota

Jako by odněkud měla co nevidět vyběhnout princezna Zlatovláska. Jihočeský zámek Červená Lhota, který si filmaři vybrali pro nejednu pohádku, je pro svatby jako stvořený. A nebývá z nich úniku, jak se píše na webových stránkách: Snoubenci přicházejí po mostě, který je jedinou spojnicí budovy s pevninou. Žádná úniková cesta ani žádná zadní vrátka. Místo je vodou zcela uzavřené. Nezbývá, než sňatek „zcela uzavřít“.

Svatby tu pořádají i pod širým nebem - na návrší v parku, odkud je příjemný pohled na celé údolíčko.

Cena za obřad: 4 000 Kč

lhota

Zdroj foto: Zámek Červená Lhota


Berchtold, romantika kousek od Prahy

berchtold

Obřad v krásném prostředí zámeckého parku, nebo raději ve zdobeném sloupovém červeném sále s výhledem do parku? Zámek Berchtold nedaleko Prahy nabízí obojí.

Zámek získal ocenění Svatební místo roku 2013 v kategorii Hrad.

Cena za obřad: k doptání v kanceláři zámku

bercht

Zdroj foto: Zámek Berchtold


Lysice, pohádková svatba u Brna

lysice

Barokní stavba na místě původní renesanční vodní tvrze vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic. Řeč je o zámku Lysice nedaleko Brna.

Pro svatební obřad můžete zvolit elegantní Velký sál, nebo romantickou zámeckou zahradu.

V roce 2013 se státní zámek Lysice zařadil mezi čtyři nejoblíbenější svatební místa v České republice.

Cena za obřad: od 7 800 Kč

salonek

Zdroj foto: Zámek Lysice


Jemniště, zámek, kde potkáte hraběte

jemniste

Barokní zámek Jemniště leží v nádherné krajině Středočeského kraje. Můžete si zde vybrat mezi zámeckými sály a kaplí sv. Josefa, kde se konají civilní i církevní obřady. V letních měsících za hezkého počasí, je možné uspořádat svatební obřad v rosariu za zámkem. Tato část růžové zahrady je jako stvořená ke konání romantických obřadů.

Současným majitelem Jemniště je Jiří Sternberg, který se svou rodinou obývá levé křídlo zámku.

Cena za obřad: od 5 500 Kč

jemni

Zdroj foto: Zámek Jemniště


Liblice, citlivě rekonstruovaný zámecký hotel

liblice

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho. V roce 2007 byla ukončena rozsáhlá rekonstrukce zámku, který se tak proměnil v moderní konferenční a kulturně vzdělávací centrum, stylový zámecký hotel s restauracemi a relaxačním wellness centrem.

Můžete si vybrat mezi svatbou civilní, církevní nebo také symbolickou či obnovením svatebního slibu v den výročí svatby. Obřad je možný uvnitř v Mramorovém sále i v zahradě.

Cena za obřad: od 8 500 Kč

liblic

Zdroj foto: Zámek Liblice


Zámek Kačina, romantika za svitu svíček

kacina

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Obklopuje jej rozsáhlý anglický park.

Zámek Kačina nabízí mnoho romantických míst pro svatební obřad. Matrika Svatý Mikuláš má k dispozici obřadní síň, která je příjemným místem pro malé, komorní svatby. Pro větší svatby můžete volit mezi tanečním sálem, zámeckou kaplí anebo jakýmkoliv místem v parku. A co víc! Můžete si zde nechat uspořádat noční svatbu za svitu svíček.

Cena za obřad: k doptání v kanceláři zámku

kacina

Zdroj Foto: Zámek Kačina


Slatiňany, zámek, kde na vás dýchne historie

slat

Romantický zámek ve Slatiňanech Vás přenese do života na pohodlném knížecím sídle přelomu 19. a 20. století. Areál dotváří vzorně udržovaný anglický park o rozloze 16 ha s druhou nejbohatší dendrologickou sbírkou ve východních Čechách. Přes půl století se také mezi zámeckými zdmi uchovává vzácná hipologická sbírka, seznamující s historií, významem a využitím koně v lidské společnosti.

Svatbu si zde můžete uspořádat na jižní terase, u jezírka, na nádvoří, nebo v zámecké knihovně.

Cena za obřad: 5 150 Kč

sl

Zdroj foto: Zámek Slatiňany

Čtěte také:

Reklama