Máte rádi dobré jídlo? A ještě raději cestování? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, máme pro vás hned devět tipů na zajímavá místa, která můžete navštívit, aniž byste vystrčili paty z domova.

Kavárna v Kodani

64eefa033a065obrazek.png

Představte si chuť skořicového šneka, kávu v roztomilém hrnečku a všude kolem sebe hygge. Úspěšná manažerka Kate pracuje v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate raději přijme nabídku absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy.

Pekárna v Brooklynu
64eefa467711eblobid0.png

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Když Sophie odjíždí do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda. A jak to bylo dál?

Cukrárna v Paříži
64eefa68611c9obrazek.png

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet a pořád se hledá. Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček.

Pláž v Chorvatsku
64eefa9b91096obrazek.png

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem a třpytivě tyrkysovým mořem. Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku. Najde tam své štěstí?

Hotýlek na Islandu
64eefaf7a8922blobid0.png

Lucy nic nechybí. Má přítele, zázemí, rodinu. Stačí jedna nehoda a všechno je pryč. Když přijme místo manažerky malého hotýlku na Islandu, je to pro ni šance na nový start. Podaří se jí dát život do pořádku a najít spřízněnou duši?

Čajovna v Tokiu
64eefb2c06424obrazek.png

Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe.

Chata ve Švýcarsku
64eefb72c708dblobid0.png

Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp.

Domek v Irsku
64eefbaccae6fobrazek.png

Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu. Opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Jenže jak se to občas přihodí, celé se to zkomplikuje a Hannah v Irsku pozná i něco jiného, než místní kulinářské speciality.

Hrad ve Skotsku
64eefbddcf05aobrazek.png

Izzy zdědila opravdový hrad. Nebo spíš ruinu, kterou by ráda přebudovala na hotel vlastními silami. Se skupinou pomocníků se jí práce daří, kdyby ji ovšem pořád nevyrušoval jeden nerudný spisovatel.

Knihy si můžete koupit na grada.cz.

Kdo je autorkou série Romantické útěky?

64eef95f49499blobid0.png

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, jež během života poznala. Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. A právě tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Reklama