Řecká restaurace Kavala, která už pět let funguje v pražských Dejvicích, nabízí svým hostům široký a pestrý průřez vyhlášenou řeckou kuchyní. Její majitel Jannis Asarlidis společně s řeckým šéfkuchařem postavili menu na třech pilířích. Tradiční, regionální a moderní řecké kuchyni. Od všeho zde najdete kousek.

kavala

Mezi tradiční jídla patří například vyhlášené řecké pomazánky, jako je jikrová, sýrová, lilková či jogurtová (tzatziki). V Kavale však můžete ochutnat všechny pomazánky najednou. V rámci předkrmů si můžete zvolit „degustační“ mix pomazánek nebo talíř jednohubek s plody moře. Ten je možná ještě znamenitější. Pokud chcete zabrousit do tajů regionální řecké kuchyně, čekají na vás třeba cuketové karbanátky z romantického ostrova Santorini. Velmi oblíbené jsou také slávky připravené na bílém víně a bylinkách. A pokud máte rádi modernu, můžete ochutnat jedno z nejoblíbenějších jídel současných Athén - výtečný telecí brzlík s lahodnou bramborovou kaší a omáčkou z uzených ančoviček.

kavala

Mezi hlavními chody najdeme všechny oblíbené lahůdky, které řecká kuchyně nabízí. Mají zde vyhlášené jehněčí kleftiko, tradiční vepřový špíz suvlaki či různé druhy ryb. Oblíbenou specialitou je ryba pečená ve vinných listech, díky čemuž zůstává rybí maso šťavnaté. Další vyhledávanou delikatesu představuje kůzlečí maso pečené v keramickém hrnci společně s brambory a bylinkami. Křehké maso pocházející z mléčných kůzlat, stejně jako lahodné jehněčí maso, dováží majitel přímo z Řecka. Z jehněčího masa se zde připravuje již zmíněné kleftiko či unikátní jehněčí carpaccio. Mezi další regionální speciality v nabidce restaurace Kavala patří například domácí zmrzlina, která je ochucená mastichou, aromatickou pryskyřicí z ostrova Chios.

kavala

kavala

kavalaRestaurace Kavala je také zajímavá svou netradiční nabídkou vín. Na vinném listu totiž najdete výhradně řecká vína, která pocházejí z nejrůznějších řeckých regionů. Vína speciálně vybírá a dováží majitel restaurace Jannis Asarlidis. Mezi nejzajímavější vína, která můžete v Kavale ochutnat, patří vína ze slavného vinařství Nico Lazaridi v Makedonii. Kromě restaurace provozuje Jannis Asarlidis také obchod s řeckým zbožím, který stojí hned vedle restaurace. Zájemci v něm mohou nakoupit nejrůznější řecké speciality - vyhlášené jogurty (z kravího i ovčího mléka), sýry, uzeniny, olivové oleje a řecká vína.

 

Nahlédněte na: www.kavala-praha.cz

Reklama