Svatba nemusí vždy znamenat šťastný konec příběhu. Anglický korunní princ Charles (59) a jeho druhá manželka Camilla, vévodkyně z Cornwallu (60), jsou toho příkladem. Minulou středu oslavili třetí výročí sňatku, ale svědkové z jejich nejbližšího okolí potvrzují, že nemine jediný den bez urputných hádek.

 

Jablkem sváru je především Charlesův hektický životní styl. „Camilla se dostala do životní fáze, kdy chce být především v klidu, doma s manželem," říká nejmenovaný člen královské domácnosti. „Charles ale naopak stále zvyšuje své pracovní tempo a s Camillou se téměř nevidí. Nebere ohledy ani na její zdraví, ani zájmy. Ona by chtěla večer sedět s drinkem doma u krbu, on chce, aby se s ním účastnila náročného oficiálního programu."

Královská idyla tedy netrvala dlouho a Camille se naplnily nejčernější obavy. Už kdysi odmítla Charlesovu žádost o ruku s tím, že nechce být „členem královské rodiny na plný úvazek", nyní s touto realitou musí denodenně bojovat. „Camilla hodně vzpomíná na svého prvního manžela Andrewa Parker-Bowlese. Měl pro ni víc pochopení a respektu," dodává nejmenovaný zdroj.

„Charles si stěžuje, že ji nezajímá ta reprezentační stránka jejich vztahu a nebaví ji být stále dokonalou hostitelkou při oficiálních akcích v jejich sídle Highgrove. Není divu, že je z toho už unavená, ale Charlese to nezajímá." Camilla také nemá příliš v oblibě princovy intelektuální přátele, jsou podle ní příliš nudní.

V současné době je pár na dvoutýdenní dovolené ve Skotsku. Je otázka, jestli společný pobyt manželství posílí, nebo bude naopak dalším z příslovečných hřebíků do jeho rakve.

Reklama