Generační romány zažívají obrovský boom. Ať už jde o knihy Aleny Mornštajnové nebo Jany Poncarové, čtenáři si oblíbili silné rodinné ságy, které se odehrávají na pozadí velkých dějinných událostí. Přesně do tohoto žánru patří i novinka populární spisovatelky Barbory Šťastné Samotářky, v níž tři generace žen postupně odhalují jedno komplikované rodinné tajemství.

Uprostřed rodiny sužované minulostí

624d9fe2137a6obrazek.jpgBarbora Šťastná dlouhé roky působila jako novinářka a širokou čtenářskou základnu si získala svými „šťastnými knihami“ – sbírkami zábavných postřehů z každodenního života ženy. V posledních letech však autorka pracuje jako editorka Paměti národa, nejrozsáhlejší sbírky vzpomínek pamětníků v Evropě. A to je hlavní důvod, proč se rozhodla napsat právě Samotářky – jejich děj vychází ze skutečného příběhu, jejž spisovatelka během své práce zaznamenala.

Ve strhujícím společenském románu se seznámíte se třemi ženami: s Ludmilou, Amálií a Věrou. Ty kromě samotářství spojuje i rodinné tajemství, z něhož zná každá jenom střípek. Nejmladší Věra se snaží hádanku rozluštit: Proč její babička Ludmila nikdy nevychází z bytu? Proč se její matka Amálie schovává v rozpadlé usedlosti? A kdo je vlastně stará Škrlandová, přízrak, nebo skutečná osoba? Hledání odpovědí vede až k jednomu dávnému létu, kdy se spustil řetězec událostí, který se dosud nezastavil.

Těžká témata lehkým perem

Schopnost nenuceně vykreslit atmosféru patří mezi nejsilnější stránky Barbory Šťastné. S jejími hrdinkami se dá naprosto bez potíží ztotožnit, protože jsou sympatické a místy také trochu ztřeštěné. A i když každá z nich řeší mnohdy složitá témata, vyprávění je vždy milé a neuvěřitelně čtivé.

Samotářky jsou moderní vztahový román, který nenuceně propojuje historická témata a pohnuté lidské osudy. V několika časových rovinách se pohybují od 50. let až do současnosti, ale neustále si drží spád a napětí. Jejich hrdinky si vás naprosto získají, a to i proto, že mají své slabé stránky – tak jako všichni v reálném světě.

Novinku Barbory Štastné i její další knihy seženete u všech knihkupců nebo na Albatrosmedia.cz.
624d79ac5f189obrazek.jpg