To si myslí čtenářka prababka. Napsala nám zajímavý názor na prezidenty - muže.

I Vám moc děkuju za příspěvek, na tom, že jsou prezidenti muži, něco bude. :-)


V naší malé zemi, o níž se ve světě zase tolik neví, má u většiny obyvatel naopak značnou roli. Nejsem feministka, ale myslím si, že vlastnosti prezidentů - mužů vyplývají už z toho, že jsou to muži. Sebevědomých, ješitných, mocí opojených ve společnosti i v soukromí, ale současně vzdělaných mužů je spousta. K mužům patří i ty prohřešky ve vztahu k ženám, akorát jsou politici víc vidět. Jen někteří si dokážou na politickém postu zachovat i kousek empatie vůči obyčejným lidem.. Známé je také dělení na filozofy a pragmatiky.

Ideální prezident by podle mě musel mít tyto dvě stránky vyvážené. Nebudu dále trousit všeobecně známé věci. K odcházejícímu prezidentovi si dovolím citovat psychologa Tomáše Halíka: „Lidé typu Klaus se jen ptají, přinese-li jim to či ono úspěch a prospěch. Mohou být chytří, ale nejsou moudří - k tomu jim chybí právě ten odstup od sebe sama, vnitřní svoboda a humor.“ (MFD, Magazín 7. 3. 2013).

Pokud nebudeme mít pořádné zákonodárství a jak už psal Karel Čapek, policisté budou lépe placeni než učitelé, nepomůže nám ani nejdokonalejší člověk v čele státu. Asi za moudra zase schytám kritiku z vlastních řad, ale od toho slavné fórum „zena-in „ přece je.

Zdraví prababka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A co vy, milé čtenářky, zajímáte se o prezidenty?

Tématem dne je: Prezident.

  • Zajímáte se o politiku, a tedy i o prezidenta?
  • Byly jste volit prezidenta?
  • Co si myslíte o Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi?
  • Máte nějaké zajímavé zážitky, příběhy, zkušenosti... s prezidenty?
  • Zajímají vás prezidenti v historii naší země?

To vše a ještě mnohem víc budeme probírat. Už jste četly nový článek o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi, který by dnes slavil narozeniny? A soutěžíte o Masarykovu výzvu?

A kromě toho jako vždy jedna ze čtenářek získá za svůj příspěvek úžasnou knihu A. Indridasona: Propasti. Je to další ze severských detektivek, máte se na co těšit. Příspěvky posílejte dnes 7. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: PREZIDENT

kniha

Reklama