6270f96a71959cl.jpg
Foto se souhlasem TV Nova a protagonistů (Stanislav Honzík)

Dovedete si představit, že byste se dostala do podobné situace jako Alex ve filmu Láska hory přenáší? A sice, že by vás ženich ve svatební den nechal na holičkách. Snažila byste se ho také najít, nebo byste to brala jako zradu a hrdě odkráčela?
Nevím, jestli si takovou situaci dovedu úplně představit. Alex ale nezůstala vysloveně stát před oltářem, jen nemohla ženicha v den svatby najít. Myslím si, že já osobně bych zvládla zůstat klidná, nevzdávala bych to a snažila bych se svého partnera najít podobně jako filmová Alex, která věřila, že ji její nastávající neopustil, protože by ji nemiloval, ale věděla, že se muselo něco stát na rozlučce se svobodou. Ale rozhodně bych nic podobného nechtěla zažít.

Při volbě kariéry jste přemýšlela i o módním návrhářství. Realizujete se v této oblasti nějak i při herectví?
Ne nerealizuju. Tahle touha u mě velmi rychle zanikla, když jsem zjistila, jak střihy hodně souvisejí s počítáním a s matematikou. Ta mi opravdu blízká není a vlastně vím, že bych to neuměla. Mám ráda krásné oblečení a zajímavé střihy, ale nelpím na tom tak moc, abych se tím chtěla a dokázala živit. Neumím si sama ani nic ušít, radši si užívám skvělá díla lidí, kteří se pro tohle povolání narodili.

Co jste říkala na vaše filmové svatební šaty? Byly podle vašeho gusta a máte případně nějaké vysněné?
Přišly mi velmi zábavné, protože byly udělané tak, že se postupně zničí. Obdivovala jsem práci naší kostymérky, protože vymyslet šaty, které by se vrstvily a ničily a pořád by vypadaly zajímavě na pohled, byl těžký úkol. Ale já osobně jsem byla nejvíc spokojená až s finální verzí, kdy už z nich zbýval jen jednoduchý kus bílé látky. To se mi určitě líbí víc než krajky a vrstvení. Preferuju jednoduchost před extravagancí. Na svoji svatbu vysněné šaty mám, ale neprozradím jaké.

Natáčelo se v horském hotelu. Upřednostňujete hory, nebo moře?
Jednoznačně hory. Miluju je, mám ráda trackování v horách, přechody a dlouhé túry. Jednou jsem přešla Krkonoše a dodnes na to vzpomínám jako na jeden z nejlepších výletů, který jsem kdy zažila.

Kromě Láska hory přenáší se blíží i premiéra minisérie Iveta. Dozvěděla jste se díky natáčení o zpěvačce něco nového a změnilo to třeba váš pohled na ni?
Můj pohled na Ivetu Bartošovou se změnil opravdu hodně a dozvěděla jsem se spoustu věcí z jejího života. Na rozdíl od filmu Láska hory přenáší, kde jsem měla prostor ke komediálnosti a moc mě to bavilo, bylo v Ivetě těžší herectví. Když hrajete někoho, kdo opravdu žil, je to velká zodpovědnost. Iveta byla náročnou rolí, ale zároveň i jednou z nejlepších prací, kterou jsem kdy měla. Zatím jsem výsledek neviděla, ale jsem na něj moc zvědavá.  

Když už jsme mluvily o módě, byly mezi kostýmy kousky, které byste si klidně oblékla i nyní?
Určitě ano, líbí se mi hlavně džíny z té doby. Mám ráda staré kalhoty do pasu a pár takových kousků doma mám. Nejvzácnější jsou pro mě džíny, které jsem podědila po babičkách a mamce. To je pro mě mnohem víc než nějaké drahé moderní kousky. Mám ráda oblečení s historií a o to je pak pro mě vzácnější. Dá se říct, že mám bližší vztah spíš ke starší módě.

Zdroje: autorský rozhovor s herečkou Annou Fialovou, YouTube

Reklama