Rokytnice nad Jizerou - toto malebné horské středisko se rozkládá v západní části Krkonoš a je pátým největším lyžařským střediskem v Čechách. Délkou, kvalitou a různorodostí sjezdovek se řadí mezi nejvyhledávanější areály u nás. Každým rokem se rozšiřuje také nabídka doplňkových služeb a Rokytnice se tak stává stále více zajímavou pro všechny milovníky dobrého lyžování, pohodlné dovolené a odpočinku v srdci přírody.
5c41ed05d363cobrazek.png

Nabídka sjezdovek v Rokytnici je opravdu různorodá a uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. V obou areálech, provozovaných společností Spartak Rokytnice, a.s., je k dispozici téměř 17 km sjezdovek, přepravní kapacita v rámci střediska je zajištěna dvěma čtyřsedačkovými lanovkami a šesti vleky.

Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 m. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 km, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.
5c41ed18af6eaobrazek.png

S vícedenními a bodovými jízdenkami mohou lyžaři využít bezmála 40 km sjezdových tratí v rámci celého Skiregionu, kam kromě Rokytnice patří také skiareály Paseky nad Jizerou, Příchovice a Rejdice.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo u nástupiště přibližovací lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar a Lange, ski servis, úschovna a dětský pojízdný pás s lyžařskou školou. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty a novinkou letošní sezóny bude obchod se sportovním zbožím a doplňky značek Rossignol, Dynastar, Lange a Relax. Všechny tyto služby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School.
5c41ed2ba8dafobrazek.png

Přestože je areál Horní Domky určen spíše pro sportovní lyžaře, snaží se vytvářet zázemí i pro další návštěvníky. Pro děti a hravé dospělé letos nově vznikne ROKY FunPark, který nahradí původní snowpark. „Podmínky pro provoz snowparku nebyly v našem areálu zcela ideální, proto jsme hledali způsob, jak volný prostor co nejlépe využít. Domníváme se, že vyžití pro malé i velké hravé lyžaře v našem středisku doposud chybělo a doufáme, že nově vybudovaný FunPark se bude těšit velké oblibě. Rodiče jistě ocení skvělý výhled do FunParku ze slunné terasy restaurace Černý potok“, uvádí k výstavbě nového dětského parku vedoucí provozu, Michal Matoušek.
5c41ed3ce8875obrazek.png

Rokytnice nad Jizerou je vyhledávaným turistickým střediskem také v letním období. Od června do září je v provozu lanová dráha Horní Domky, která přepravuje návštěvníky do blízkosti rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických a cyklo-tras do známých i méně známých koutů Krkonoš. V době provozu lanovky je otevřen také Bikepark Rock-it-nice, který je hojně vyhledávaný vyznavači downhillové zábavy. Lanová dráha na Lysou horu je v letním období mimo provoz. Výstupní stanice lanovky leží v I. chráněné zóně Krkonošského národního parku, kde je pohyb turistů přísně zakázán, není-li zdejší vzácné prostředí chráněno dostatečnou sněhovou pokrývkou. Jednou za rok mají návštěvníci Rokytnice možnost nechat se vyvézt na vrcholky Lysé hory a prohlédnout si její půvab v barvách přírody, a to v rámci tradiční Svatomichaelské pouti, která se koná obvykle koncem září. Lanovka je o pouťovém víkendu v provozu v režimu okružních jízd (bez možnosti výstupu na horní stanici) a představuje tak největší kolotoč v rámci Rokytnické pouťové zábavy.
5c41ed44f0c28obrazek.png

Více aktuálních informací na SKIAREAL-ROKYTNICE.CZ

Reklama