63dcda217d79fobrazek.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 

Výstava Přesunuté pavilony, Výstaviště
Výstava Přesunuté pavilony na Výstavišti je od října loňského roku volně přístupná na Bruselské cestě, a to až do 31. března tohoto roku. Výstava mapuje historii vybraných, kdysi na dobu určitou vystavěných veletržních pavilonů. Od roku 1891, kdy se započala psát historie bubenečského areálu, vznikly takových pavilonů desítky, byť většina z nich posloužila pouze pro jednu či několik výstav. Řada těch-to dočasně vystavěných pavilonů však byla ale zachována a přesunuta na nové místo, kde některé z nich stojí dodnes. Jejich osud od historie po současnost pro Výstaviště zmapoval historik a publicista Libor Hruška s fotografem Davidem Hávou a návštěvníci se mohou s těmito poutavými příběhy seznámit v rámci komorní výstavy až do března na Výstavišti.
Těšíme se na vás do 31.3. 2023 na Bruselské cestě, kde je výstava volně přístupná. 

Jarní věnce na Střídačce, Výstaviště
V sobotu 25. března zavítá jaro na Střídačku do Malé sportovní haly a každý, kdo se už nemůže dočkat teplejších dnů, si může přijít vyrobit jarní dekorace pro svůj domov. Venkovní věnce potěší jako dekorace na dveře, menší věneček zase vnese svěží nádech jara do všech domovů. Nepochybujte o míře vlastní šikovnosti, na místě bude k dispozici lektor, který vám rád pomůže i poradí. O tipy, nápady a inspiraci nebude nouze. Můžete věnce pojmout hravě nebo umělecky, netradičně i klasicky.
S sebou netřeba nic, jen vlastní fantazie. Veškerý materiál je v ceně. Workshop je vhodný pro jednotlivce i rodiny. Tvořit může samostatně přijít kdokoli od 8 do 99 let. Jako vždy bude pro příjemné odpoledne k dispozici káva či čaj zdarma.
Těšíme se na vás 25.3. 2023 na Střídačce od 13.00 do 17.00hod., vstupné 650 Kč v předprodeji, 700 Kč na místě, vstupenky: https://goout.net

63dcdc2ebafceblobid0.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 

Pastrami, Holešovická tržnice
Pastrami pop-up je nový koncept hudebně – gurmánské akce v Holešovické tržnici. Pastrami je delikatesa, která má tradici v rumunské kuchyni, slovo pastrami pochází z rumunského slova ‚a păstra‘ – a znamená uchovat. Jednalo se o způsob, kdy karpatští venkované a pastevci používali uzení jako způsob pro uchování masa. A právě tato masová delikatesa bude v hlavní roli na stejnojmenném festivalu chuti a hudby – Pastrami pop-up. Pastrami doprovodí samozřejmě i další pochutiny a kvalitní nápoje, těším se můžete kromě cca osmi dodavatelů pastrami na další dobroty od Meat Vandals, Vinografu, lahůdkářství Sváček, Big Smokers nebo Také Eat EZ. O hudební část se postarají legendární Tea Jay Ivo a DJ Gadjo.
Těšíme se na vás 4.5. 2023 od 11.00 do 12.00 hodin v Holešovické tržnici (západní korzo)

5PROSTOR: 5 večerů, 5 míst, 5 umělců, Holešovická tržnice 
Třetí ročník site-specific hudebního festivalu v nečekaných zákoutích Holešovické tržnice. Festival probíhá souběžně s akcí Uka Ukrajinu, jeden večer festivalu tak bude věnován ukrajinským interpretům. 
V minulých letech v rámci festivalu vystoupili umělci jako Floex, Mutanti hledaj východisko, Aiko, Arleta & Hellwana nebo Riddina Ahmed. Koncerty mají specifickou atmosféru díky kreativní práci s lokací a nasvícením prostor, každý večer je tak unikátní.
Těšíme se na vás 16.-19.5. 2023 v Holešovické tržnici

63dcdaffbaa7eblobid0.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 

UKA UKRAJINU: festival ukrajinské gastronomie, Holešovická tržnice
Druhý ročník úspěšné akce, která si klade za cíl představit domácímu publiku výbornou ukrajinskou kuchyni a zároveň přilákat Ukrajinskou komunitu žijící v Praze, dá opět příležitost k setkání a prohloubení česko-ukrajinského přátelství. Akce je určena nejen pro až 100 000 Ukrajinců žijících v Praze, ale celkově pro širokou veřejnost. Středobodem letošního ročníku bude ukrajinská gastronomie, vedle které se představí také ukrajinští hudebníci. Dramaturgové akce pracují s?tématem války s tím, že akce má charitativní přesah a dobrovolné vstupné bude věnováno pro potřebné. Stejně jako minulý ročník má i ten letošní za cíl umožnit návštěvníkům na „chvíli vypnout“, uvolnit se, dobře se najíst a pobavit se. 
Těšíme se na vás 18.5. 2023 v Holešovické tržnici

Rodinný den Prahy 7, Výstaviště
Oblíbená volnočasová akce na Výstavišti se sedmiletou tradicí a několikatisícovou návštěvností opět přiláká nejen rodiny z Prahy 7. Odpoledne plné zábavy pro děti i rodiče, taneční a hudební vystoupení na pódiu, i obyčejná sousedská setkání, sportovní, kulturní a volnočasové aktivity, ale i představení živnostníků, firem, spolků a souborů fungujících v Praze 7, to vše nabídne letošní ročník.  Cílem akce je nejen pobavit širokou veřejnost, ale také propojení a spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Připraven bude i rodinný pas – drobné odměny pro malé i velké za úspěšné plnění úkolů.
Těšíme se na vás 4.6. 2023 od 13.00 do 19.00 hodin jako každý rok na Bruselské cestě a v parkové části Výstaviště. 

63dcdc044324aobrazek.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 

Maker Faire, Výstaviště
Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit, a především nadšených a zvídavých lidí. Letošní, již 6. ročník proběhne v nově zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech na Výstavišti. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři. Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design. Seznámíte se s elektronickými a technologickými vychytávkami, řemesly, designem, 3D tiskem, udržitelnými projekty, roboty a se spoustou dalších netradičních projektů.
Těšíme se na vás 10.-11.6. 2023 v Křižíkových pavilonech. 

Never More 68, Výstaviště
Benefiční koncert
V loňském roce 2022 proběhl první ročník, a to v návaznosti na okupaci ruských vojenských ozbrojených sil na Ukrajinu. Před Průmyslovým palácem vystupovala např. Lenka Dusilová, Jaroslav Hutka, Hudba Praha a interpreti z Ukrajiny. Výtěžek z příspěvků byl zaslán na ukrajinskou ambasádu. Hlavní myšlenkou akce je především důstojná připomínka výročí pro širokou veřejnost.
Pro velký úspěch nejen co se týče koncertu, ale také samotné myšlenky pravidelné připomínky důležité historické události naší země, letos koncert opět zopakujeme a vzpomeneme tak na výročí 55 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy na území Československého státu.
Součástí akce budou hudební vystoupení, výstava související s výročím, debaty a doprovodný program tvořený ve spolupráci s institucemi Koncert pro budoucnost, Korzo Národní, Dekomunizace a další. Těšit se můžete nejen na kulturní program, ale také na jedinečnou atmosféru, prodejní stánky s upomínkovými předměty a gastrozónu.
Těšíme se na vás 20.8. 2023 v areálu Výstaviště, vstupné je zdarma. 

63dcdc6c76839obrazek.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 

Týden hrdinů, Výstaviště
18.-23.9. 2023       
Týden hrdinů je jedna z největších kompilačních akcí pořádaných na Výstavišti Praha. Jedná se o souběh edukačních eventů zaměřených primárně na prevenci bezpečnosti dětí školou povinných. V rámci letošním ročníku připravujeme spolupráci s Policií ČR a Odborem Krizového řízení MHMP s tím, že školení bude rozšířeno také pro střední školy.

Během celého týdne se uskuteční následující bloky:

MALÝ HRDINA
Edukativní program pro 2. a 4. třídy ZŠ je zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti základní prevence a bezpečnosti a také seznámení se s prací záchranných složek. Během týdne bude více jak 1 000 dětí. Akce proběhne v Hale 13 v Holešovické tržnici.

  • HZS – prevence požárů
  • ZZS – zásady první pomoci
  • MP – dopravní bezpečnost
  • PČR – bezpečné chování na internetu

HRDINA PROVOZU
Edukativní program pro 8. a 9. třídy ZŠ je zaměřený na výchovu budoucích řidičů. Program je určen pro cca 700 dětí a akce proběhne v areálu Výstaviště Praha.

  • BESIP program „VYBER SI SVOU AUTOŠKOLU‘‘
  • Dopravní podnik hlavního města Prahy představí program „NESKÁKEJ MI POD KOLA‘‘
  • ZZS Praha – zásady první pomoci při dopravních nehodách

HRDINA!
Část zaměřená na střední školy, a tedy starší děti. Hlavní témata programu budou protidrogová bezpečnost, sexuální hygiena nebo finanční zdatnost na internetu.
Aktivita je věnována dětem školou povinných v Praze, a to ve dnech 18.-23.9. 2023. 

Den hrdinů, Výstaviště
Tradiční rodinný festival Den hrdinů je vyvrcholením Týdne hrdinů. Edukativní a zároveň interaktivní jednodenní fakce pro všechny věkové kategorie každoročně baví malé i velké návštěvníky a z tatínků se na chvíli stávají zase malí kluci, třeba když se usadí do vrtulníku nebo do hasičského auta. Prezentace složek integrovaného záchranného systému (IZS) a na ně návazných dalších organizací bude mít připraven nabitý program, spoustu těžké techniky a praktických statických i dynamických ukázek. Součástí akce je i Memoriál JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel a soutěže v požárním sportu dětí organizované SDH.
Těšíme se na vás 23.9. 2023 od 11.00 do 17.00 hodin jako každý rok na Bruselské cestě a v parkové části Výstaviště. 

Krampus show, Výstaviště
Nenechte si ujít jedinečnou a děsivou Krampus show a užijte si peklo plné temných postav. Přijďte se bát na Výstaviště! Pro letošní rok se přesouváme z Malé sportovní haly do venkovní části areálu. Můžete se těšit na české i rakouské skupiny krampus čertů, doprovodný program i větší prostor jak pro návštěvníky, tak pro čerty. Očekáváme až 100 děsivých chlupatých postav.
Těšíme se na vás 26.11. 2023 od 17.00 do 19.00 hodin v otevřené části areálu za Křižíkovými pavilony

K výše zmíněným akcím budou postupně upřesněny veškeré informace.Inspirovat se můžete na stránkách: