Přestože kalhoty si dámy vzaly z šatníků mužů, kalhotový kostým může vypadat i velmi žensky. Důkazem je ten, který si vévodkyně oblékla v září na návštěvu Severního Irska. Výrazný fialový oblek značky Emilia Wickstead zkombinovala s černým rolákem, tmavě modrými lodičkami na širokém podpatku a malým psaníčkem do ruky.

61b3573b7a3d5cl.jpg
Foto: Profimedia

Na premiéře bondovky Není čas zemřít, která se konala také v září v londýnské Royal Albert Hall, Kate do slova a do písmene zazářila. Hvězdou večera byla díky zlaté róbě od návrhářky Jenny Packham. Tyto šaty vznikly v rámci speciální kolaborace návrhářky se značkou 007 a šlo o poctu bondovce Goldfinger z roku 1964. Šaty doplněné třpytivým pláštíkem patří k tomu nejlepšímu, co rok 2021 v módě nabídl.

V říjnu vévodkyně dokázala, že jí není lhostejná planeta. Zrecyklovala totiž lehoučké fialové šaty Alexander McQueen. Oblékla je u příležitosti udílení cen Earthshot. Za přínos k ochraně životního prostředí je rozdává Královská nadace a hosté byli vyzváni, aby si na slavnostní ceremoniál nepořizovali nové oblečení. Textilní průmysl totiž výrazně zatěžuje planetu. Ani princ William nezůstal pozadu, oblékl dva roky staré sako a dvacet let staré kalhoty. Zmíněné šaty měla vévodkyně poprvé na sobě v roce 2011 na udílení filmových cen BAFTA, tehdy k nim ovšem měla jiný pásek. Je ale vidět, že porod tří dětí se na její postavě nijak nepodepsal.

alex.jpg
Foto: Profimedia

I další šaty jsou příkladem snahy o udržitelnější šatník. Zelenou flitrovou róbu od Jenny Packham měla vévodkyně poprvé na sobě v roce 2019, kdy se v ní objevila během státní návštěvy v Pákistánu. Znovu šaty oblékla letos v listopadu u příležitosti Royal Variety Show. Šaty kopírovaly Katinu štíhlou postavu a ona v nich vypadala opět fantasticky.

profimedia-0643915794.jpg
Foto: Profimedia

Je skvělé, že se vévodkyně nedrží jen umírněných pastelových tónů, ale ráda sáhne i po výrazném oblečení. Jako dáma v rudé se předvedla v říjnu na zahájení kampaně charitativní organizace Forward Trust. Červený rolák dala dohromady s červenou plisovanou sukní. K tomu si vzala hnědé lodičky Ralph Lauren a kabelku značky DeMellier.

katecer.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Insider, Elle, Wonderwall, Profimedia

Čtěte také: